Учасники Кримської платформи можуть поставити Києву резонне запитання: "Яка політична позиція України щодо Росії стосовно Криму?".
Про це військовий експерт Олег Жданов заявив під час чату у Главреді.
"Тут ми впремося в резолюцію Генасамблеї ООН від 2015 року, в якій Україні порекомендували визнати анексію Криму збройним конфліктом між Україною і Росією, оскільки анексія здійснювалося за допомогою збройних сил Російської Федерації. Однак ми цю рекомендацію проігнорували. Петро Олексійович всі п'ять років свого президентства розповідав нам, що Києву нічого не потрібно визнавати, тому що вже все визнала ООН. А ООН не визнала - вона рекомендувала визнати!",- нагадав він.
Жданов уточнив, що в законодавстві України закріплено формулювання "тимчасова окупація": "Але такого формулювання не існує в міжнародному праві. Є "окупована територія" і є "деокупована територія". Тому світова спільнота донині не розуміє ситуації, яка склалася між Україною і Росією щодо Криму. Оскільки між нашою країною і РФ досі діє Договір про стратегічне партнерство! Нас розвели, як кошенят, коли обіцяли в квітні 2019 року припинити дію цього договору, але, оскільки Україна не подала за шість місяців письмову заявку про зміну своєї участі в цьому договорі, в квітні минулого року, поки ми з вами ходили на виборчі дільниці, цей договір автоматично пролонгувався на 10 років – до 2029 року".
читайте такожПовернення контролю над кордоном: Кравчук оцінив нову ідею щодо ДонбасуЕксперт також вважає, що аналогічна ситуація склалася і в ситуації навколо Донбасу: "У всьому світі думають, що на Донбасі йде громадянська війна, тому, що ми ніде офіційно не назвали Росію стороною конфлікту. Ми назвали Росію країною - агресором тільки в одному з документів – в законі про реінтеграцію Донбасу. Але як ми можемо називати Росію країною-агресором, якщо у нас діє Договір про стратегічне партнерство і співробітництво? Виходить, що з трибуни Генасамблеї ООН Україна розповідає про війну з Росією, але не визнає РФ стороною конфлікту".
Він упевнений, що фундаментальна помилка влади полягає в тому, що Україна уникає назвати Росію стороною конфлікту.
"Це - один із наслідків зовнішнього управління країною. Якщо назвати Росію стороною конфлікту, то проти неї відразу буде задіяний механізм системи безпеки, створений ООН. Росію за це повинні просто розчавити санкціями, як катком: ніхто тоді не буде вправі укладати з Росією, як з країною-агресором, договори, вести торгівлю. Росія буде розчавлена, але в результаті зникне образ ворога для Заходу. А навіщо тоді НАТО?
читайте такожЗахоплення Криму: Путін продовжив ембарго проти України у відповідь на санкціїЗ іншого боку, запитайте у будь-якого нашого політика - кожен скаже: "Та Ви що! Воювати з Росією! Там же така армія!". Але - ми воювали з цією армією в 2014 році, вели контрнаступательную операцію і громили російську десантуру по повній програмі, звільняючи наші території, поки не було оголошено перше одностороннє припинення вогню. Тому я і стверджую, що це – наслідок зовнішнього управління. Комусь дуже вигідний такий конфлікт в центрі Європи з невизначеними кордонами, з невизначеними поняттями і з невизначеними учасниками. Тому даний конфлікт триває і триватиме", - додав Жданов.
Нагадаємо, раніше Жданов попередив про те, що для України з певного моменту сильна Туреччина може стати загрозою, оскільки починається відродження тюркського світу і Османської імперії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред