Відповідно до законопроекту, Кабінет міністрів не зможе регулювати більше п'яти десятків повноважень, які стосуються самих різних аспектів життя українців.
Український уряд вніс до парламенту законопроєкт №5052, який передбачає передачу п'ятдесяти повноважень Кабміну органам виконавчої влади на місцях або іншим компетентним відомствам. Пояснювальна записка до закону опублікована на офіційному сайті Ради.
Зокрема, автори законопроєкт пропонують позбавляти Кабмін повноважень затверджувати:
- перелік морських портів України, в які дозволено заходити іноземним кораблям;
- перелік категорій і професій, представники яких зобов'язані проходити обов'язкові медогляди;
- розмір фонду оплати праці працівників та витрати на утримання місцевих державних адміністрацій разом з їх апаратами;
- дозволи на переміщення (перенесення) пам'ятки національного значення;
- порядок проведення військового вишкілу громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу;
- перелік медичних психіатричних протипоказань, інших протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), пов'язаних з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
Загалом законопроєкт передбачає внесення змін до трьох десятків законодавчих актів про позбавлення 54 повноважень та покладання їх на центральні органи виконавчої влади.
читайте такожПосилення карантину в Україні переноситься: ЗМІ дізналися про плани Кабміну
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 13 січня заявив, що влада прийняла рішення про державне регулювання ціни на газ на рівні 6,99 гривні за кубічний метр. Ціна повинна діяти на весь поточний термін опалювального періоду.
- В Україні знизили тарифи на послуги з розподілу природного газу для 13 операторів газорозподільних систем.
- 27 січня Кабінет Міністрів України прийняв рішення, що тарифи на опалення і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть.
- 10 лютого прем'єр Денис Шмигаль заявив про те, що підписано меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання тепла та гарячої води. І тому в опалювальному сезоні 2020-2021 в Україні не підійматимуть тарифи на тепло і гарячу воду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред