Прифронтові райони залишаться без аптек. Експерти б’ють на сполох

7 грудня 2024, 12:17
155
На нещодавньому аптечному саміті Радуцький пообіцяв фармгалузі не поспішати та доопрацьовувати законопроект №11493 спільно з її фахівцями.
Прифронтові райони залишаться без аптек. Експерти б’ють на сполох
/ Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Під дахом парламенту розгорілася справжня битва фармацевтичних лобістів – приводом став резонансний законопроект №11493, який суттєво змінює правила гри ваптечній галузі.

Політолог Євген Магда звертає увагу, що температура на ринку медикаментів різко підвищилася, коли Юлія Тимошенко пообіцяла навести на ньому лад, оголосивши війну "фарммафії".

Злі язики стверджують, сама Тимошенко є зацікавленою особою в цьому бізнесі: до орбіти партії "Батьківщина" нібито входять відразу дві аптечні мережі – з Чернігова і з Винниці. В той же час голова профільного комітету Ради Михайло Радуцький з "Слуги народу" нерівно дихає до одного з найбільших українських виробників ліків.

відео дня

За словами Магди, на нещодавньому аптечному саміті Радуцький пообіцяв фармгалузі не поспішати та доопрацьовувати законопроект №11493 спільно з її фахівцями.

"Але відразу пішли витоки з Ради, що профільний комітет на понеділок, 9 грудня, готує ті самі правки, які поставили шкереберть як фармацевтів, так і пацієнтів, які ризикують залишитися без ліків, – ділиться інсайдом політолог. – Мова, зокрема, про примусове квотування продажу ліків для дистриб’юторів. Це що, анонс продажу ліків за талонами? І взагалі, дистриб’ютори роками вкладалися в галузь, а зараз їм кажуть – прощайтеся з своїми інвестиціями у сотні мільйонів доларів, бо заквотуємо до повної зупинки. І це зветься ринковою економікою? Кличте Гетманцева (Данило Гетманцев – голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики), діліться досвідом".

Крім того, у скандальному законопроекті прописано створення електронного реєстру, який створить нові корупційні ризики, та заборона або суттєве обмеження аптечного маркетингу. Аптечний маркетинг – це кошти від виробника на просування препарату, які займають у бюджеті аптек щонайменше 10%. Магда впевнений, що їхнє вилучення з ринку може особливо вдарити по аптеках у невеликих містах та прифронтових районах, які за таких умов стануть нерентабельними і почнуть зачинятися. Втих же, що залишаться, зникнуть високоякісні імпортні препарати, бо без маркетингу ціни на них стануть непід’ємними для споживачів.

Натомість є підозра, що подібним новаціям зрадіють виробники, які за час війни підняли відпускні ціни на свої препарати втричі. Саме вони отримають преференції, якщо законопроект буде прийнято.

"Фактично, надія залишається лише на те, що на фармринку склалася ситуація, коли інтереси споживачів, працівників галузі і керівництва країни співпадають, – сподівається Магда. – Впевнений, що споживачі і працівники не хочуть хаосу, дефіциту і зростання цін на ринку, а владі геть не потрібні соціальні потрясіння, з цим пов’язані".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти