Посол України у ФРН Андрій Мельник прокоментував відмову Берліна постачати Києву оборонне озброєння.
Як підкреслив він в інтерв'ю військово-політичному журналу Loyal, Німеччина стоїть осторонь цього процесу і будує з себе "морального апостола".
"Ми б хотіли придбати сучасні німецькі військові системи, що належать до кращих у світі. Але через політичний опортунізм це неможливо, і це дуже прикро", — заявив український дипломат.
Він переконаний у тому, що німецьке "табу на постачання зброї" має бути зламане.
"Так само, як і Ізраїль, Україна має повне право на самозахист. Адже йдеться про оборонну зброю. Німці постачають нам цінне обладнання в медичній сфері, а наші поранені військовослужбовці проходять лікування в госпіталях бундесверу. За все це ми дуже вдячні. Але підтримка нас - саме зараз - модернізація нашої оборони за допомогою нових військових систем повністю відповідала б німецьким інтересам", - сказав Мельник.
За словами українського дипломата, Німеччина сама себе ізолює і "позбудеться можливості впливати на будь-які процеси". Він також вказав на те, що "у британців з цього інша думка, в принципі, як і у американців, турків та інших наших партнерів".
Посол України в Німеччині також прокоментував питання про можливе відновлення Україною статусу ядерної держави.
"Тут я хотів би поки заспокоїти наших німецьких друзів - на даному етапі ця тема для нас не стоїть на порядку денному".
У той же час він нагадав, що Німеччина, поряд з ядерними державами, чинила потужний політичний тиск на Україну відразу ж після здобуття нею незалежності, "щоб ми позбулися свого ядерного арсеналу".
"Тому також і Федеративна Республіка Німеччина несе особливу історичну відповідальність за збереження суверенітету України, і вона повинна допомогти якомога швидше стати членом НАТО", — додав Мельник.
читайте такожНімецька зброя для України: у Берліні назвали слабкі місця ЗСУ
Раніше міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив про те, що ситуацію на Донбасі необхідно вирішувати політичним шляхом, а не шляхом надання Україні Європою летальної зброї.
Зброя ФРН для України:
- Раніше німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung написало про те, що КИЇВ звернувся до Берліну за допомогою.
- Зокрема, Україна просить надати сучасні зразки оборонного озброєння, за допомогою якого могла б захистити узбережжя в разі збройної агресії РФ.
Агресія РФ у Криму та на Донбасі
У 2014 році Росія захопила український Крим, провела там "референдум" та оголосила півострів своєю територією.
У цьому ж році на сході України бойовики, яких підтримує РФ, захопили частину Донецької та Луганської областей і створили самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред