На Інгулецькому гірничо-збагачувальному комбінаті Групи "Метінвест" ввели в експлуатацію новий тракт комплексу рудної циклічно-потокової технології (ЦПТ) – одного із найбільших проєктів на гірничодобувних підприємствах компанії за останні 10 років. Компанія вклала в будівництво комплексу близько 50 мільйонів доларів.
Комплекс ЦПТ розташований в кар'єрі і являє собою систему підземних і наземних конвеєрів і складається з двох трактів – нового східного і існуючого західного, повідомляє пресслужба "Метінвесту".
Своєю чергою руду добувають у забої, вантажать екскаваторами в автосамоскиди, які привозять її в перевантажувальний пункт, де руда дробиться на великі шматки. Після дроблення система підземних конвеєрів східного і західного трактів доставляє руду на поверхню кар'єру, де вона проходить середнє і дрібне дроблення, а потім відправляється на збагачення. Шлях з 300-метрової глибини до поверхні кар'єру руда долає за 15 хвилин.
Як зазначив генеральний директор Інгулецького ГЗК Олександр Герасимчук, проєкт ЦПТ – один з найбільш масштабних на гірничодобувних підприємствах групи "Метінвест", а перспективна технологія дозволить Інгулецькому ГЗК будувати довгострокові плани з видобутку залізної руди.
"Разом з тим підприємство значно знизить навантаження на навколишнє середовище коштом експлуатації конвеєрного транспорту, використання сучасної аспіраційної установки й скорочення часу роботи двигунів внутрішнього згоряння автосамоскидів. Після запуску комплексу комбінат планує транспортувати з його допомогою близько 40 тисяч тонн руди на добу",- підкреслив він.
За даними "Метінвесту", будівництво комплексу тривало шість років. За цей час були виконані гірничо-капітальні та будівельні роботи, змонтовано основне технологічне та допоміжне обладнання. Всі роботи автоматизовані - це дозволяє контролювати абсолютно всі параметри обладнання, стверджують в компанії. Також на ЦПТ встановлена автоматизована аспіраційна установка, яка очищає повітря від пилу.
Запуск комплексу ЦПТ дозволяє швидше доставляти руду з нижніх горизонтів кар'єру, пояснюють в "Метінвесті", і зменшує використання в роботі автосамоскидів – їх маршрут скорочується на 10%, що дає можливість знизити собівартість транспортування руди. Крім того, коштом екологічно чистого і економічного конвеєрного транспорту в кар'єрі знизиться техногенне навантаження на навколишнє середовище, операційні та експлуатаційні витрати, стверджують в компанії.
"Ми продовжуємо модернізувати транспортну інфраструктуру на гірничо-збагачувальних комбінатах Метінвесту. Найбільший проєкт з будівництва ЦПТ завершено на Інгулецькому ГЗК, а на підході – подібна технологія на Північному ГЗК. Сучасні екологічні комплекси дозволять Метінвесту підвищити ефективність виробництва і знизити собівартість сировини, щоб забезпечити конкурентну перевагу нашої продукції на світовому ринку", - зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.
Інгулецький ГЗК - одне з найбільших гірничодобувних підприємств України. Спеціалізується на видобутку і переробці залізистих кварцитів Інгулецького родовища, розташованого в південній частині Криворізького залізорудного басейну. Комбінат видобуває понад 30 мільйонів тонн залізної руди й виробляє близько 12 мільйонів тонн залізорудного концентрату на рік.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред