Під час навчань Захід-2021 відпрацьовувалися десантно-штурмові операції, націлені на захоплення плацдармів у тилу противника, а також "приховане розгортання" військ, що типово для наступу, а не для оборони.
Як пише військово-політичний експерт Юрій Федоров у матеріалі на Радіо Свобода, ймовірно маневри відпрацьовувалися з прицілом на українські, польські чи литовські міста.
"Мимоволі напрошується висновок про те, що частина навчань Захід-2021, що проходила у Воронезькій і Нижегородській областях, спрямована не стільки проти НАТО, скільки проти України. І дійсно, від Воронежа і Нижнього Новгорода до Харкова ближче, ніж до Мінська", - підкреслив він.
Експерт уточнив, що найважливіший урок навчань Захід-2021 в тому, що Москва не наважилася вторгнутися в Україну і, швидше за все, не збиралася цього робити: "Причин для цього кілька. Боєздатність української армії сьогодні помітно вища, ніж у 2014 році. Військова перемога Росії, якщо вона взагалі можлива, може бути досягнута тільки завдяки масованим авіаракетним ударам".
На його думку, якщо Москві все ж вдасться окупувати кілька українських областей, то вона неминуче зіткнеться з партизанською війною.
"У Росії просто не вистачить сил для контролю окупованих територій. Мета Москви, в тому числі стосовно до навчань Захід-2021, – постійно підтримуючи високий рівень військової загрози, деморалізувати український політичний клас і українське суспільство, тримати їх у напрузі, змушувати нервувати Київське керівництво, підштовхувати його до помилок і в кінцевому підсумку змусити капітулювати", - додав Федоров.
Агресія РФ у Криму та на Донбасі
У 2014 році Росія захопила український Крим, провела там "референдум" та оголосила півострів своєю територією.
У цьому ж році на сході України бойовики, яких підтримує РФ, захопили частину Донецької та Луганської областей і створили самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред