В Україні через смертельний челендж серед підлітків можуть заборонити соцмережі, у яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом.
За словами уповноваженого з прав дитини в Україні Миколи Кулеби, до списку таких "небезпечних" соцмереж входить і популярний додаток TikTok.
"Хочу вам сказати, що буквально сьогодні вдень мені дзвонила директор однієї зі шкіл під Києвом, і вона сказала, що тільки вони зібрали понад 10 тис. підписів від вчителів і батьків про заборону TikTok", - повідомив Кулеба, передає УНН.
За словами Кулеби, відповідна практика на сьогодні є і в інших країнах, наприклад в США або в Італії.
"Однозначно, я за заборону таких деструктивних мереж, тому що вони неконтрольовані, і питання контролю піднімалося. Але це повинен робити провайдер-власник TikTok має так само, як в Facebook або Youtube, повинен контролювати контент і не дозволяти оприлюднення деструктивного контенту. Цього, якраз, в TikTok і немає", - зазначив омбудсмен.
читайте такожДоведення до самогубства: спливли нові деталі про отруєння школярок у Боярці
Також Кулеба пояснив, що має статися, щоб в Україні заборонили TikTok на законодавчому рівні.
"Хтось повинен подати законопроект. Я не маю таких повноважень подавати, тому тут повинен хтось із парламенту подати законопроект. Якщо парламент підтримає, то ця мережа в Україні може бути заборонена", - сказав він.
Отруєння таблетками через челендж у TikTok - про що раніше повідомляв Главред:
- У Боярці 16 лютого дві семикласниці, надивившись роликів у соцмережі TikTok прямо в шкільному туалеті прийняли приблизно по 40 таблеток препарату Дротаверин.
- В результаті одна дівчинка померла, друга потрапила в реанімацію. На даний момент стан другої дівчинки середньо важкий.
- Голова Київської облдержадміністрації Василь Володін дав доручення профільним службам провести термінове розслідування.
- Відкрито кримінальне провадження за фактом доведення дівчаток до самогубства.
- Смертельний челлендж з вживанням ліків наступного дня, 17 лютого, продовжився в Умані Черкаської області.
- Там госпіталізували двох восьмикласниць. Дівчатка також наковталися таблеток у стінах школи. Дві школярки випили по 10 таблеток.
- Зараз діти перебувають під наглядом медиків. Лікарі оцінюють їх стан як стабільний.
Дротаверин
Лікарський засіб, що володіє спазмолітичну, міотропну, судинорозширювальну, гіпотензивну дію.
У великих дозах порушує передсердно-шлуночкову провідність, знижує збудливість серцевого м'яза, може викликати зупинку серця і параліч дихального центру.
Володіє прямою кардіотоксичністю.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред