Спікер парламенту Дмитро Разумков розповів, чи вдасться економіці Україні пережити падіння, спровоковане пандемією коронавірусу в світі.
За його словами, в Україні й так була непроста ситуація через війну на Донбасі та окупацію українських територій, а тепер додався ще й коронавірус, сказав Разумков в інтерв'ю Фактам.
"Тим не менше ми розуміємо, що потрібно робити і куди йти. Однозначно потрібно буде міняти стратегію. Довгострокові плани хороші, але в сьогоднішніх умовах бездумне слідування їм без урахування реалій — профанація", - зазначив голова Верховної Ради.
Він зазначив, що ця складна ситуація може стати перспективною.
"Сьогодні багато держав починають більше концентруватися на національних інтересах, а не на глобальних. Думаю, Україні теж варто було б використовувати саме цей підхід у побудові своєї економічної системи", - вважає Разумков.
Водночас він не зміг відповісти, в чому полягає стратегія України і до чого країна повинні прийти.
"Дійсно, чітко відповісти, куди ми рухаємося, дуже важко, тому що в кожному напрямку буде не тільки різна відправна, але і різна кінцева точка. Вас же не влаштує банальна відповідь, що ми рухаємося до світлого майбутнього", - сказав спікер.
Він уточнив, що якщо говорити про стратегію руху України, то це Європейський союз. Що стосується територіальної цілісності, то ця задача більш ніж зрозуміла — повернути тимчасово окуповані території Криму і Донбасу.
"Словом, у кожному сегменті є своя стратегія, а в сукупності це стратегія розвитку держави. Але назвати вам в двох реченнях точку, куди ми всі повинні прийти, думаю, просто нереально", - резюмував спікер парламенту.
читайте такожЩо чекає Україну після коронакризи: експерт дав невтішний прогнозЯк повідомляв Главред, раніше керівник політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко заявив, що криза, яку спровокував у Європі китайський коронавірус COVID-19, не обіцяє Україні нічого доброго. Тому що тепер європейським країнам буде не до проблем нашої країни, і Києву доведеться зрозуміти, чого він хоче і наполегливо домагатися бажаного.
Нагадаємо, шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд вважає, що світова фінансова криза, яку спровокував спалах коронавірусу Covid-19, відіб'ється на Україні набагато менше, ніж на інших країнах.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред