28-річний уродженець Луганщини довгий час стежив у соцмережі Інстаграм за офіційною сторінкою популярного Інтернет-магазину з продажу тактичного спорядження, таким чином відслідковував потенційних покупців.
Шахрай заздалегідь створив акаунт, через який зв’язувався із зацікавленими особами від імені менеджера. Спілкувався із ними через месенджер, де й пропонував придбати товар. Після того, як військові сплачували частину суми за "товар", злочинець відразу зникав. Про цю схему шахрайства розповіли у ГУНП України.
Під час слідства зібрали докази вчинення шахрайських дій стосовно 8 військових. Проте, за попередніми даними, кількість жертв шахрая може бути значно більшою. Орієнтовна сума збитків становить близько 100 тисяч гривень.
Вдома у підозрюваного провели обшуки, де правоохоронці знайшли та вилучили комп’ютер та мобільний телефон. Чоловіку оголосили підозру в шахрайстві. Наразі слідчі дії продовжуються.
Нині аферистів стає все більше. Так, у Тернопільській області псевдоволонтери зібрали 2 млн грн пожертвувань на користь Збройних сил України та використовували їх для власного збагачення.
А в Росії через сварку мешканка Москви написала донос в поліцію на власну доньку. У росіянок розійшлися погляди щодо так званої "спецоперації".
Вас може зацікавити:
- Мошенники устроили "бизнес на крови": переселенцам вместо жилья давали "приют" на кладбище
- Дочь Пескова "развели" на деньги мошенники
- Герой войны или мошенник: почему правоохранители заинтересовались Михаилом Майманом
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред