ЄС не визнає перспектив членства України та розкритикував Київ за корупцію

11 лютого 2021, 12:57
816
Євродепутати розкритикували Україну за корупцію, яка гальмує реформи.
Євросоюз
Євросоюз не визнає перспективу членства України в ЄС / УНІАН

Європарламент затвердив доповідь щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. У затвердженому документі євродепутати розкритикували Україну за корупцію, яка гальмує реформи.

Документ, підготовлений німецьким євродепутатом Міхаелем Галером, прийняли на пленарному засіданні в середу, 10 лютого, а результати оголосили 11 лютого. За доповідь проголосували 526 євродепутатів, 79 - були проти, 71 єворпарламентарій утримався, пише Німецька хвиля.

У Європарламенті заявили про те, що в Україні відсутня політична воля для забезпечення незалежності судових інститутів, йдеться в повідомленні.

При цьому офіційний Євросоюз не визнає перспективу членства України в ЄС, не бажаючи будити надій на швидкий вступ в об'єднання. Адже найближчим часом ні Україна, ні ЄС не будуть до цього готові. Однак Європарламент дотримується думки, що українцям потрібно дати мету, до якої можна прагнути.

Європейська перспектива України: позиція ЄС

"Україна має європейську перспективу відповідно до статті 49 Договору про ЄС і може подати заявку на отримання членства в ЄС за умови виконання всіх копенгагенських критеріїв, а також принципів демократії, поваги фундаментальних свобод, прав людини і меншин і дотримання верховенства права", - наголошується в доповіді. Деякі євродепутати хотіли викреслити цей пункт, але за такий крок проголосували тільки 82 парламентарії, тоді як 575 депутатів виступили проти цього.

"Україна не повинна забувати той факт, що рівень політичної, технічної та фінансової підтримки з боку ЄС буде залежати від того, наскільки вона виконає зобов'язання, взяті перед ЄС", - обмовляється в доповіді. Ці зобов'язання стосуються насамперед реформ у сфері верховенства права, ефективного управління та боротьби з корупцією.

Корупція, олігархи і перезапуск НАЗК

Один з найжорсткіших пунктів доповіді стосується олігархів: "Європарламент висловлює крайнє занепокоєння неприкритими спробами приватних інтересів підірвати досягнення країни в боротьбі з корупцією і в цілому в демократичних реформах, зокрема, шляхом захоплення політичної влади деякими українськими олігархами, які послабили орієнтовану на реформи більшість у Верховній Раді" .

Євродепутати похвалили перезапуск НАЗК і винесення перших вироків вищим Антикорупційним судом, який, на думку Європарламенту, має "високі професійні стандарти". А Національне антикорупційне бюро в доповіді називають "можливо, найбільш ефективним антикорупційним інститутом в країні". При цьому євродепутати закликали привести законодавство про НАБУ у відповідність з Конституцією України і рішенням КСУ, але так, щоб директора Бюро обирали за "прозорою деполітизованою процедурою за принципом найбільших заслуг".

Захоплення Росією Донбасу і Криму

Європарламент засудив незаконну анексію Криму і де-факто окупацію окремих районів Донбасу (ОРДЛО), а також закликав Росію вивести свої війська з території України. Євродепутати підкреслили, що санкції щодо Росії повинні залишатися в силі до тих пір, поки Мінські домовленості не будуть повністю виконані, а територіальна цілісність України не буде відновлена в її міжнародно визнаних кордонах. У той же час ЄС слід бути готовим посилити санкції, якщо ситуація цього вимагатиме, додали в документі.

Європарламент наголосив на важливості створення нових ділянок розведення сил на Донбасі, а також відкриття нових пунктів в'їзду-виїзду на лінії розмежування. У той же час в доповіді наголошується, що "умови для вільних і чесних виборів в Донецьку і Луганську відсутні в нинішній ситуації". На думку євродепутатів, коли ситуація дозволить, ЄС повинен запропонувати громадянську місію, яка б допомагала в розмінуванні, підготовці місцевих виборів і забезпеченні доступу гуманітарних організацій.

читайте такожЗагроза безвізу та асоціації: як зміняться відносини України з Європою

Угода про асоціацію України та ЄС:

  • У 2014 році Європейський Союз і Україна підписали Угода про асоціацію, що стало початком нового періоду у розвитку відносин між ЄС та Україною.
  • 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною з Європейським Союзом.

Угода є основним інструментом для тіснішого зближення України та Євросоюзу:

  • воно сприяє поглибленню політичних відносин, посиленню економічних зв'язків і взаємної поваги спільних цінностей;
  • економічна частина Угоди, про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, надає Україні можливість для розширення торговельних відносин та економічного розвитку, оскільки відкриває нові ринки, сприяє адаптації законодавства, стандартів і регламентів у різних секторах;
  • це допоможе інтегрувати стандарти ЄС у ключові сектори української економіки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти