Голова житлового союзу України Олександр Скубченко як держава має розв'язати питання з мільярдними боргами за послуги ЖКГ, які накопичили за останні роки українці. Свою думку він висловив під час чату на Главреді.
"Тому спочатку потрібно розібратися і розділити борги на категорії. Держава повинна втрутитися: у випадках, коли борги обґрунтовані й безперечні, потрібно займатися процедурою стягнення, а коли борги спірні або необґрунтовані, їх потрібно прибирати. Адже не всі ж люди не платять тому, що у них немає грошей – деякі не платять через те, що їм, наприклад, не надали послугу, а нарахували борг за неї", ‒ сказав він.
Скубченко категорично проти останніх ініціатив влади України - спроб прирівняти борги по ЖКГ українців до аліментів на утримання дітей.
"Борги у сфері ЖКГ - це не якась особлива категорія, а всього лише один з боргів у цивільному праві. Боргів буває багато різних, і для їх стягнення вже є і Цивільний, і Цивільно-процесуальний кодекси, і закон про виконавчу службу. Але чомусь держава вирішила прирівняти борги у сфері ЖКГ до аліментів. Але аліменти є боргом батьків перед дітьми, тоді як борги у сфері ЖКГ – це борги людей перед олігархами. Держава дала нам зрозуміти, що для нього це одне й те саме. І що олігархи - це "діти держави"", - сказав він.
Скубченко переконаний, що влада країни не має ніякого права застосовувати подвійні стандарти в даному питанні.
"При цьому чомусь забувають, що у держави бувають борги перед тими ж шахтарями або лікарями. Давайте тоді введемо покарання і за це: поки держава не розрахується, наприклад, з шахтарями, ми не будемо депутатів випускати за кордон, заборонимо їм користуватися транспортом, зобов'яжемо платити штрафи в розмірі 300% їх зарплат. Чому за борги по зарплаті у нас не карають владу так, як вона хоче карати людей за борги по ЖКГ?",- сказав він.
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- 30 листопада з проєктів Державної комісії, яка регулює тарифи у сфері енергетики і комунальних послуг в країні (НКРЕКП) стало відомо, що з 1 січня 2021 року в Україні подорожчають тарифи на газ. Причому ціни можуть злетіти в середньому на 80%.
- У Нафтогазі, своєю чергою, заявляли, що підвищення не торкнеться тих громадян, які раніше уклали з постачальниками річні тарифи на постачання палива.
- Кабінет Міністрів України 28 грудня прийняв рішення про скасування пільгового тарифу на оплату електроенергії для населення, згідно з яким українці платили 90 копійок за перші 100 кіловат-годин. Вже з 1 січня 2021 року ціна для побутових споживачів зафіксована на рівні 1,68 грн/кВт-год.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред