Сьогодні, 29 серпня, о 10:00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання до Дня пам'яті захисників - пам'ятний день тих, хто загинув, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Нацрада з теле- і радіомовлення нагадала, що сьогодні телеканали повинні розмістити зображення свічки на трансляціях і не показувати розважальні програми. Крім цього, весь день в країні будуть приспущені прапори.
Цей пам'ятний день встановлений указом президента Володимира Зеленського від 24 серпня 2019 року. Датою пам'яті Захисників України обрано 29 серпня як нагадування про одну з найкривавіших подій на сході України – Іловайську трагедію. Тоді багато українських воїнів загинули на полях з соняшниками. Тому символом Дня пам'яті захисників і стала квітка соняшнику, йдеться в повідомлення української делегації в Тристоронній контактній групі.
Раніше сьогодні президент Володимир Зеленський поклав квіти до Стіни пам'яті полеглих за нашу країну, розташованої на вулиці Трьохсвятительській у Києві. Зазначається, що в церемонії пам'яті загиблих захисників також взяли участь керівник офісу Президента Андрій Єрмак, спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков і прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Пресслужба Київської міськдержадміністрації повідомляє, що в столиці буде низка пам'ятних заходів:
- З 26 серпня по 10 вересня буде працювати фотовиставка "Не згасне зірка воїна велична" з фондів музею "Київська фортеця";
- З 27 серпня по 10 вересня на Михайлівській площі – фотовиставка "Пам'ятаємо героїв Иловайской битви";
- 29 серпня буде День документального кіно на честь захисників України. Він буде проходити в кінотеатрах "Ліра", імені Т. Г. Шевченка, "Факел", "Старт", "Дніпро";
- 25-30 серпня в читальному залі Держархіву Києва буде виставка документів на честь Дня пам'яті захисників України.
Іловайська трагедія: що сталося
- Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці.
- Тоді, за інформацією Генеральної прокуратури України, загинули 366 українських воїнів, 429 отримали поранення, 300 потрапили в полон, близько 160 вважаються зниклими безвісти. Крім того, ЗСУ зазнали втрат в озброєнні і військовій техніці на суму 300 млн грн.
- Ексначальник генерального штабу ЗСУ генерал армії Віктор Муженко говорив, що під час підготовки до параду в 2014 році і його проведення нічого не було відомо про оточення під Іловайськом.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред