Що чекає на українців після локдауну: у МОЗ назвали головні зміни

25 січня 2021, 10:39
223
Віктор Ляшко пояснив необхідність запровадження більш жорстких обмежень.
карантин
Україна повернулася до адаптивного карантину / УНІАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов прокоментував закінчення жорстких обмежень і повернення адаптивного карантину в Україні.

Як підкреслив він в ході брифінгу, що транслювався на YouTube-каналі Кабміну, в Україні запровадять карантинні зони.

Глава МОЗ зазначив, що це має відбутися через тиждень, а за цей час фахівці проведуть аналіз епідеміологічної ситуації в різних регіонах.

"Тепер ми живемо в загальних карантинних обмеженнях. Ми протягом цього тижня проаналізуємо ситуацію. У тому числі в розрізі регіонів - де яка ситуація епідеміологічна. Ми хочемо повернутися до адаптивного карантину. Але для того, щоб повернутися, щоб це було ефективно, нам потрібно проаналізувати, як відрізняється ситуація в одному регіоні та іншому", - уточнив Степанов.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив мотив, чому в Україні вирішили не продовжувати локдаун.

У коментарі РБК-Україна він пояснив, що поки медична система України справляється з навантаженням: у лікарнях достатньо вільних ліжок.

"Введення більш жорстких обмежень дозволило нам стримати стрімке зростання захворюваності, як це відбувалося і в інших європейських країнах", - пояснив Ляшко.

читайте такожКарантин до 2022 року: у Кабміні розкрили деталі

Нагадаємо, в Україні посилені карантинні обмеження діяли з 8 по 24 січня.

З 25 січня по 28 лютого в Україні діятимуть карантин "помаранчевої" зони, а також додаткові обмеження, запроваджені в грудні.

На території України забороняється:

  • проведення в навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи / класу в присутності відвідувачів;
  • проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій;
  • прийом відвідувачів в музеях, на виставках, в галереях і т. д., якщо в залах присутні більше 1 людини на 10 кв. м;
  • робота закладів громадського харчування з 23:00 до 07: 00 (крім доставки замовлень на винос, при цьому проведення розрахункових операцій припиняється після 22: 00.
  • релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше 1 людини на 5 кв.м (на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 м між присутніми).
  • проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів за участю понад 20 осіб та недотримання дистанції в 1,5 м;
  • робота кінотеатрів та закладів культури з наповненістю понад 50% місць однієї зали;
  • діяльності установ , що надають послуги з розміщення, - крім готелів;
  • відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах дозволено групами не більше 20 осіб;
  • проведення медзакладами планових госпіталізацій (не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, хворим з онкозахворюваннями, паліативним хворим і випадків, коли є ризик для життя пацієнта і т. п.);
  • Діяльність спортивних залів і фітнес-центрів, крім установ, які можуть забезпечити відвідування не більше 1 людини на 20 кв. м приміщення;
  • перебування в громадських місцях, транспорті без одягнених захисних масок; перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу; самовільне залишення місця самоізоляції, обсервації;
  • відвідування сторонніми особами установ та закладів соціального захисту;
  • проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів) та ін.
Що чекає на українців після локдауну: у МОЗ назвали головні зміни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти