У цьому році 4656 одиниць медичного обладнання на суму понад 6 млрд гривень в рамках президентської програми "Велике будівництво" будуть закуплені для приймальних відділень, які оновлюються та реконструюються по всій Україні.
Володимир Зеленський вперше озвучив план реконструкції більше 200 приймальних у лютому 2020 року, відкривши програму Emergency. При цьому акцент був зроблений не лише на ремонті та будівництві приймальних відділень, а й на їх якісному оснащенні сучасною медичною апаратурою, нагадує РБК-Україна.
Так, зокрема, всі оновлені приймальні в тій чи інший комбінації вже отримують і отримуватимуть таке обладнання: ангіографи, ендоскопи, електрокардіографи, підйомники пацієнтів, дефібрилятори, функціональні ліжка, апарати штучної вентиляції легенів, монітори пацієнта, центральні кисневі станції з мережею, апарати серцевого масажу, центральні станції моніторингу, аналізатори крові, біохімічні аналізатори, коагулометрічні аналізатори, МРТ.
"Багато лікарень, особливо в райцентрах, до сих пір не мали подібної техніки, тому пацієнтів доводилося возити в обласні центри. Деякі райони України тепер назавжди забудуть страшну практику, коли треба було їхати за десятки кілометрів до обласного центру і втрачати дорогоцінний час для порятунку життя", - йдеться у статті.
За даними видання, 100-відсоткова реконструкція приймальних уже завершена в Чернівецькій, Луганській і Черкаській областях. А середній показник готовності приймальних по Україні сягає 90%.
Станом на 18 березня 2021 року у 90 з 202 приймальних уже завершена реконструкція.
У Дніпропетровській області завершено 9 приймальних із 13, у Черкаській та Донецькій - по 8, Київській та Херсонській - по 7, Чернівецькій, Луганській, Львівській і Чернігівській - по 5. Ще 75 об'єктів готові на 80-99%.
За словами заступника керівника Офісу президента та координатора "Великого будівництва" Кирила Тимошенка, на 2021 рік передбачено оновлення 177 приймальних відділень.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред