Фахівці міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення, експерта в галузі кіберзахисту - компанії ESET - Міжнародний день резервного копіювання, який відзначаться 31 березня, з метою підвищити обізнаність про можливі наслідки втрати даних і способи уникнення цього, вирішили розповісти, які саме існують переваги наявності резервної копії та як відновити втрачену інформацію.
Які можуть бути наслідки втрати даних?
Втрата важливих робочих документів є поширеною проблемою більшості користувачів. Витрачений час на спроби відновити інформацію якимось чином або переробити її призводить до зниження продуктивності і, можливо, навіть до неякісного виконання роботи.
Наслідки втрати даних безпосередньо залежать від того, яка інформація втрачена і на якому етапі. У свою чергу, регулярне резервне копіювання всіх важливих даних дозволяє повернутися до того ж місця в документі, на якому ви зупинилися до його втрати, не порушуючи при цьому робочий процес.
Які найпоширеніші способи втрати даних?
У деяких випадках втрати конфіденційної інформації можна уникнути, проте всі можливі ризики передбачити неможливо. Однією з поширених причин втрати даних є зараження пристрою шкідливою програмою, яка може повністю видалити інформацію на комп'ютері або частково пошкодити її. Якщо ви натрапите на програму-вимагач, ваші дані можуть бути заблоковані зловмисниками. Однак втрату даних таким способом можна запобігти за допомогою використання рішеннь з безпеки і передових методів кіберзахисту.
Тим часом, існують також непередбачувані події, наприклад, викрадення пристрою або певні механічні пошкодження (потрапляння рідини на девайс або падіння з великої висоти). Крім цього, пристрої часто виходять з ладу через вік або виробничого дефекту, що може викликати перегрівання жорсткого диска.
Також можуть виникати перебої в електроенергії, що може привести до втрати даних, які використовувалися в цей момент на комп'ютері. Крім цього, не варто забувати про людські помилки, які можуть стати причиною випадкового видалення важливої інформації або викликати ряд подій, які в подальшому приведуть до повного очищення пристрою.
Що робити в разі відсутності резервної копії?
У разі зараження пристрою програмою-вимагачем ви можете знайти безкоштовні дешифрувальники, створені компаніями з кібербезпеки для усунення різних видів загроз. Крім цього, можна спробувати повернути втрачені документи за допомогою спеціального програмного забезпечення для відновлення даних. Для цього існують утиліти, які, як правило, пропонують виробники пристроїв, або сторонні програми для деяких операційних систем або девайсів.
Якщо на пристрій випадково потрапила рідина, негайно вимкніть і спробуйте швидко висушити його сухою тканиною. Теж саме зробіть з будь-якими зовнішніми носіями, які підключені до пристрою. Залиште девайси на кілька днів до повного висихання. В іншому випадку, слід звернутися в сервісний центр.
У разі випадкового видалення даних негайно припиніть використання пристрою, але не вимикайте його. Якщо девайс працює від акумулятора, підключіть його до зарядного пристрою. Тепер вимкніть всі підключення до мережі, включіть "режим польоту" або щось подібне в разі їх наявності, а потім переведіть пристрій в "сплячий режим".
Якщо ви не можете вирішити проблему самостійно, зверніться до фахівця з відновлення даних. Однак такі послуги можуть коштувати недешево. Залежно від типу пристрою і пошкодження допомога може надаватися шляхом віддаленого підключення до девайсу або через відправку в сервісний центр.
У всіх цих випадках резервне копіювання - найбільш простий і безпечний спосіб уникнути втрати даних. Для легкого доступу до інформації в будь-який час краще зберігати резервні копії і на зовнішніх накопичувачах, і в хмарному сховищі, використовуючи надійне рішення для резервного копіювання. Ще одним важливим кроком перед збереженням є шифрування даних. Таким чином, у разі створення хмарних резервних копій або збереження даних на зовнішніх накопичувачах, ваші файли будуть надійно захищені.
Як повідомлялося, в Україні щодня фіксується близько 300 тис.нових кіберзагроз для інформаційної безпеки. При цьому, знайти хакерів-зловмисників вкрай складно, компаніям залишається лише проводити щохвилинні моніторинги на предмет виявлення кіберзагроз з метою їх подальшого блокування.
Компанія ESET - експерт у сфері захисту від кіберзлочинності та комп'ютерних загроз, міжнародний Розробник антивірусного програмного забезпечення, провідний постачальник в області створення технологій виявлення загроз. Заснована в 1992 році, компанія ESET сьогодні має розширену партнерську мережу і представництва в більш ніж 180 країнах світу. Головний офіс компанії знаходиться в Братиславі, Словаччина.
Більше 15 років продукти ESET офіційно представлені на території України. Починаючи з 2005 року, користувачі можуть безкоштовно звернутися за допомогою до служби технічної підтримки ESET в Україні, а також пройти курси навчання продуктам компанії ESET. Користувачами ESET є найбільші українські та міжнародні компанії та організації.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред