
Ви дізнаєтеся:
- Яке добриво найкраще підходить для яблунь навесні
- Чим краще підживити молоду яблуню
Весна - вирішальний етап у догляді за плодовими деревами. Саме в цей час яблуні потребують додаткового живлення, щоб відновити сили після зими і закласти основу для рясного врожаю.
Які добрива потрібно вносити навесні під яблуні і в які терміни - розбирався Главред.
З початком активного сокоруху і набрякання бруньок дерева особливо потребують азоту. Це головний елемент для нарощування зеленої маси. Тому перше підживлення проводять уже ранньою весною. Найкраще рішення - внести сечовину з розрахунку 30-50г на 1 кв.м пристовбурного кола.
Яке добриво найкраще підходить для яблунь навесні?
Замість мінеральних добрив можна використовувати органіку. Відмінно підійде розчин пташиного посліду (1:20), коров'як (1:10) або зрілий компост. Під одне доросле дерево потрібно 2-4 відра такої підгодівлі, пише портал На пенсії.
У другій половині весни, ближче до травня, дереву вже буде потрібен комплекс макроелементів для формування зав'язі і зміцнення кореневої системи. На цьому етапі в пристовбурні кола вносять 30-50 г суперфосфату або 80 г фосфоритного борошна, а також 20-25 г сірчанокислого калію на 1 кв.м. Спростити завдання можна за допомогою нітроамофоски - по 30-50 г на ту ж ділянку. Для додаткової стимуляції росту варто використовувати гумати.
А чим краще підживити молоду яблуню? Тут головне - не переборщити. Молоді деревця більш чутливі до надлишку добрив, тому краще використовувати органіку в менших дозах або розбавлені гуматні препарати. Це забезпечить плавний розвиток і захистить коріння від опіків.
Вам може бути цікаво:
- Урожай будете збирати відрами, якщо посадити помідори поруч з однією рослиною
- Полуниця буде більшою і смачнішою, якщо посадити біля неї одну рослину
- Качани не зав'яжуться: що не можна садити поруч із капустою
Що за проєкт "На пенсії"?
Інформаційний портал, на базі популярного друкованого видання - газети "На пенсії". Доступною мовою висвітлюємо питання пенсії, пенсійного забезпечення, пільг, субсидій в Україні, а також про життя пенсіонерів, повідомляє "На пенсії".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред