Друга хвиля врожаю: городниця розкрила секрет, що можна виростити після картоплі

16 липня 2025, 19:56
77
Садівниця радить застосувати мульчування або сидерати, якщо не плануєте нових посадок, щоб зберегти вологу і структуру ґрунту
Огород, картофель
Використовуйте порожні грядки для швидкоростучих культур, які зміцнять родючість і не дадуть рости бур’янам / Колаж: Главред, фото: скріншот youtube.com

Ви дізнаєтесь:

  • Які культури варто сіяти після картоплі
  • Чим найкраще збагатити ґрунт на грядках
  • Як бобові покрацують ґрунт

Незабаром настане час збору врожаю картоплі, і досвідчені городники вже замислюються, як ефективно використати звільнені грядки, щоб вони не заростали бур'янами та приносили користь.

Главред вирішив зануритися у світ городніх хитрощів і розкрити експертні поради, які допоможуть вам отримати додатковий урожай або покращити ґрунт.

відео дня

Поради від "Городниці з Одеси"

Досвідчена городниця з YouTube-каналу "Городниця з Одеси" ділиться рекомендаціями щодо посіву культур одразу після викопування картоплі.

Садівниця радить обирати невибагливі рослини, що не потребують складного догляду. Отже, які культури ідеально підійдуть для картопляних грядок.

Бобові: Ваші незамінні помічники для родючості ґрунту

Першою у списку рекомендацій "Городниці з Одеси" є горох сорту "Дакота". Його термін дозрівання становить всього 40-45 днів, що дозволяє отримати швидкий урожай. Ця культура вимагає мінімального догляду – лише регулярний полив, а після появи паростків достатньо встановити опори.

Разом із горохом, або ж окремо, можна посіяти квасолю та сочевицю. За словами експертки, ці бобові не тільки невибагливі у догляді, але й дають урожай аж до самих заморозків.

Більше того, бобові є чудовими сидератами, адже вони природним чином насичують ґрунт азотними речовинами, що значно покращує його структуру та родючість для майбутніх посадок.

Свіжа зелень: Швидкий урожай після картоплі

Ви здивуєтесь, але після збору картоплі цілком можливо встигнути виростити свіжий салат. Однак, важливо обирати ранні сорти для посіву, щоб зелень встигла наростити соковиту масу до настання холодів.

Крім салату, можна також висадити цибулю на перо. Для швидкого вкорінення та росту, садівниця радить використовувати вже пророщений сівок.

Не забувайте і про ароматну зелень, таку як кінза, шпинат та рукола. Ці культури також швидко дозрівають і стануть чудовим доповненням до вашого столу.

Мульчування та сидерати: Коли немає бажання сіяти

Якщо ви не плануєте нових посадок, авторка рекомендує просто замульчувати землю органікою, що швидко розкладається. Для цього ідеально підійде скошена трава або картопляне бадилля. Мульча не лише пригнічує ріст бур'янів, але й зберігає вологу в ґрунті та збагачує його органічними речовинами.

В якості ефективного сидерата можна посіяти білу гірчицю. А якщо ваш ґрунт важкий, чудовим варіантом стане біла редька – вона не тільки збагатить землю, але й допоможе її розпушити під час росту.

Детальніше про те, що посадити чи посіяти після картоплі, дивіться у відео на каналі "Городниця з Одеси".

Читайте також:

Про джерело: "Городниця з Одеси"

Канал було створено в 2023 році. Наразі підписниками є майже 40 тисяч користувачів. На каналі розміщуються відео про сад, город та про власний досвід жінки Лариси у сфері землеробства та дачних справ. Відео про вирощування полуниці, огірків, помідорів та всього того, що жінка вирощує на своєму городі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти