Як змусити кущі півоній рясно цвісти: секрет криється під землею

16 лютого 2025, 02:35
28986
Флорист розвінчала поради з інтернету й розкрила єдиний робочий метод домогтися розкішного цвітіння короля квітів.

Півонії
Чому не цвіте кущ півонії і що робити? / Колаж: Главред, фото: pixabay

Півонія не цвіте - що робити? Таке питання ставлять багато садівників. Причому кущі можуть бути гігантськими, а цвітіння - дуже рідкісним і мізерним, а то і зовсім відсутнім. В Інтернеті можна знайти безліч порад на тему, як змусити кущі півоній рясно цвісти. Але не всі вони робочі. На Youtube-каналі Classy Flowers розповіли, що потрібно зробити, щоб рослини дійсно порадували розкішними бутонами.

До слова, чи знали ви, що півонії люблять компанію? Поруч із ними можна посадити практично будь-що, але є й небажані сусіди, які занапастять клумбу. Детальніше читайте в матеріалі: Що можна і що не варто садити поруч із півоніями: правила, які ризиковано порушувати.

Чому не цвіте кущ півонії

Садівники стверджують, що правильна посадка, а саме заглиблення бруньок заміщення на глибину не глибше 5 см, є запорукою пишного цвітіння.

"Але я знаю, що при правильній посадці півонії теж часто не цвітуть. До того ж відомо, що навіть шматки коріння півонії, які залишилися в землі, після пересаджування на глибині 30-40 см можуть знову вирости й утворити кущ, а також благополучно зацвісти самі по собі за кілька років. Загалом, рослина може вибирати собі зручну позицію для оптимального росту і цвітіння навіть сама по собі", - розповіла флорист.

Також садівники кажуть, що півонії потрібно садити лише на відкритому сонці.

"Але і це не завжди правда. Півонії обожнюють післяобіднє затінення на пару-трійку годин. До того ж у цьому разі квіти цвітуть довше на кущі й не так швидко опадають у спекотні дні. Але я згодна з тим, що затінок і півтінь для півоній зовсім не підходить, квітів не буде", - зазначила фахівець.

Що ж до основних рекомендацій щодо добрив, часу обрізки листя чи відцвілих бутонів - це всього лише деталі та вельми відносні. Ці поради потрібно застосовувати з урахуванням особливостей вашої кліматичної зони, кислотності та будови ґрунту.

За словами флориста, для того, щоб зрозуміти, в чому ж секрет пишного цвітіння півоній та чому навіть правильно посаджені, заглиблені на 5 сантиметрів кущі півоній за наявності відкритого сонця принаймні годин на 5-6 на день у багатьох випадках цвітуть дуже бідно, потрібно розібратися в унікальній будові кореня півонії.

Він складається з плетіння товстих коренів, які можуть досягати майже метра в довжину. Загальний діаметр кореня півонії може сягати до двох метрів. Тому як би ми не намагалися акуратно викопати кущ старої півонії, ми завжди бачимо лише обрубані шматки коренів.

Іншою особливістю є й те, що всмоктувальні корінці розташовані по краях запасаючих коренів, а в центрі куща півонії всмоктувальних корінців мало або зовсім немає. Цим і пояснюється той факт, що півонії потрібен майже цілий рік після пересадки, щоб відновити цвітіння. За цей час вона зможе утворити достатню кількість всмоктувальних корінців.

Нові квіткові бруньки формуються, як правило, навколо центру на запасаючому корінні, яке розташоване або росте близько до поверхні, на глибині десь 5-10 см. І таким чином кущ півонії розростається вшир і цвіте.

"Спостерігаючи за кущами півоній довгий час, я помітила, що саме після посушливих років півонії погано цвітуть. І дійшла висновку, що саме нестача вологи і живлення в попередньому році й призводить до мізерного цвітіння в наступному", - поділилася своїми спостереженнями флорист.

Півонії - історія походження та значення квітки

Історичною батьківщиною півоній вважаються Сибір, Західний Китай та Монголія. Звідти півонії з часом перекочували до Європи.

Першими як культурну декоративну рослину півонії почали вирощувати китайці приблизно в п'ятому столітті до нашої ери. Ці квіти займали почесне місце в імператорському саду.

Згодом півонії перекочували до Європи. У 18 столітті цю квітку привезли з експедиції англійці, які займалися пошуком новинок для королівського саду. Ще через сто років перші саджанці з'явилися в Канаді разом із переселенцями.

У Китаї півонія вважалася символом багатства, знатності та добробуту. Згідно з повір'ями, ця квітка здатна відганяти злих духів.

Півонія вважається символом світлої чистої енергії Ян, її заведено дарувати як побажання благополуччя.

У Стародавній Греції півонії символізували довголіття, а сама назва квітки перекладається як "цілюща".

Подарувати півонію - означає побажати добробуту, доброго здоров'я і довголіття. Також букет півоній може стати натяком на ніжні почуття.

Як змусити півонію цвісти

Посадка молодої півонії - це безсумнівно важливий момент.

"Для цього я викопую яму шириною близько 50 сантиметрів і глибиною близько 40 см. На дно ями я кладу велике каміння, можна шматки цегли або поламаний керамзит чи навіть поламаний асфальт. Це необхідно не лише для поліпшення дренажу ґрунту. Моя мета інша. Я хочу змусити запасаюче велике коріння півонії рости в горизонтальному положенні, а не в глибину, тому що в такому положенні неглибокого залягання коріння півонії починає продукувати нові квіткові бруньки", - розповіла спеціаліст.

Головна причина того, що півонія не хоче розростатися в боки і цвіте дуже мізерно, полягає в тому, що коріння росте в глибину, а причина цього - недостатня кількість вологи. Півонія намагається її знайти, заглиблюючи коріння, і саме тому півонії цвітуть гірше після посушливих років. Плоскі камені не дозволять кущам заглиблюватися.

Для цвітіння півонії дуже важливий правильний полив. Флорист не рекомендує поливати в самий центр куща.

"Замість цього я викопую невелику канавку навколо куща десь на відстані півметра від крайнього стебла і буду поливати, просочуючи землю саме в цьому місці. На велику півонію в літню пору, якщо немає дощу, може знадобитися 2-3 відра води на тиждень. Я збираю дощову воду для цієї мети, оскільки я помітила, що водопровідну воду півонії особливо не люблять. Але якщо немає дощової, то можна і її використовувати", - розповіла вона.

Флорист стверджує, що якщо скористатися її порадами, то позитивний результат, як правило, можна помітити наступного року після посадки.

"Півонії практично не вимагають догляду, і якщо зробити все правильно, то будуть радувати вас розкішним цвітінням багато років", - резюмувала вона.

Дивіться відео - Як змусити кущі півоній рясно цвісти:

Як писав Главред, є безліч способів використовувати коріння, пелюстки і навіть насіння півоній? Детальніше читайте в матеріалі: Позбавить від хвороб і продовжить молодість: що можна зробити з пелюсток півонії.

Вам також може бути цікаво:

Youtube-канал Classy Flowers

На Youtube-канал Classy Flowers підписані 339 тисяч осіб.

Авторка - флорист з Канади та розповідає про те, як робити квіткові композиції власноруч, також ділиться ідеями для декорування і дає поради щодо садівництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти