Міністерство закордонних справ України спільно з постійним представництвом глави держави у Криму представили на розгляд РНБО документ, який передбачає механізм реалізації повернення окупованого півострова під політичний контроль Києва. Прийняття стратегії планується 26 лютого.
Як повідомляє видання Крим. Реалії, про це заявила перший заступниця голови МЗС Еміне Джапарова. За її словами, стратегія деокупації Криму підготовлена за участю представників зовнішньополітичного відомства, представництва президента в Автономній республіці, Кабміном і міністерством з питань тимчасово окупованих територій.
"Коли ми тільки починали розробляти архітектуру і бачення Кримської платформи, ми разом з постійним представництвом президента в АРК ініціювали розробку своїх частин стратегії деокупації і, синхронізуючи з урядом і профільним міністерством тимчасово окупованих територій, відправили їх на розгляд РНБО", - сказала дипломат.читайте такожКравчук зробив заяву про компроміс з Росією щодо Криму і Донбасу
Також вона додала, що в символічну дату 26 лютого очікується засідання Ради національної безпеки і оборони, в рамках якого повинні прийняти відповідну стратегію.
"Ми очікуємо, що в символічну дату 26 лютого у нас буде тематичне засідання РНБО і прийняття подібної стратегії. Я знаю точно, що робота над цим ведеться", - підкреслила Джепарова.
Повернення Криму в Україну
- У липні минулого року глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що для повернення анексованого півострова Київ має намір створити такі умови, за яких Росія буде змушена піти на відповідні перемовини.
- Президент Володимир Зеленський 16 жовтня оголосив про створення Кримської платформи, завданням якої стане привернення уваги до проблеми порушення прав людини у Криму та обговорення питань деокупації півострова.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган висловив готовність Анкари приєднатися до Кримської платформи і підкреслив невизнання Турецькою республікою анексованого Криму територією Росії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред