Мінські домовленості передбачають прийняття Україною законодавства про амністію на Донбасі, однак механізм не буде застосований до осіб, які причетні до авіакатастрофи МН-17 і військових злочинів під час російсько-українського конфлікту на сході країни.
Про це заявив віце-прем'єр, міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков у четвер, 5 листопада, в інтерв'ю виданню РБК-Україна.
За його словами, амністія особам, які не скоювали військових злочинів, передбачена після реалізації першого блоку плану України щодо Донбасу, який включає виведення іноземних військ з ОРДЛО, відновлення контролю над кордоном і встановлення громадського порядку. Паралельно має бути запущений процес обміну полоненими за формулою "всіх на всіх".
"У нашому плані дій ми відразу говоримо, що непереслідування, прощення, можлива амністія і помилування не стосуватимуться осіб, які вчинили військові злочини, що мали відношення до катастрофи MH-17 і злочинів у місцях утримання осіб, таких як, наприклад, в'язниця "Ізоляція", - підкреслив Резніков.читайте такожНовий план України щодо Донбасу: у Києві назвали головну проблему
Конфлікт на Донбасі
- Голова делегації України у Тристоронній перемовній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук 3 листопада заявив про те, що Київ розробив новий план щодо реінтеграції ОРДЛО.
- Згідно з документом, у ОРДЛО на початку 2021 року має бути встановлено перемир'я з подальшою передачею Україні захопленого українсько-російського кордону на Донбасі. Якщо домовленості будуть виконані, в березні на цих територіях пройдуть вибори – не пізніше 31 березня 2021 року.
- У Кремлі вважають, що запропонований Україною алгоритм реалізації врегулювання конфлікту на Донбасі не відповідає Мінським угодам.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред