Україна знала про загрозу анексії Криму у 2009 році: у Кабміні розкрили деталі

16 січня 2021, 18:34оновлено 16 січня 2021, 19:25
За словами Юлії Лапутіної, Росія намагалася посилити свій вплив в Україні за Ющенка і Януковича.
Юлія Лапутіна
Росія намагалася відокремити від України Крим ще у 1990-х, але після провалу перейшла до гібридних методів - Лапутіна / Скріншот YouTube

Контррозвідка України отримала інформацію про загрозу окупації Криму ще у 2008-2009 роках. Були розроблені механізми нейтралізації дій Росії, проте робочу групу ліквідували після того, як зовнішньополітичний вектор країни було розгорнуто у бік Москви.

Як розповіла міністр у справах ветеранів, генерал-майор СБУ Юлія Лапутіна у інтерв'ю Радіо Свобода, Росія здійснювала спроби взяти під контроль Крим ще за часів колишнього керівника АР Юрія Мєшкова, однак тоді росіянам зробити це не вдалося.

"Була спроба відділення Криму,"мішковщини" і так далі. Але потім, коли бліцкриг не вдався, Росія почала застосовувати різні, як зараз кажуть, гібридні методи", - зазначила вона.

Міністр стверджує, що пізніше РФ працювала над досягненням своїх цілей у фінансовому полі, виводячи активи кримських підприємств на територію своєї держави. Дії відбувалися на тлі зрощення криміналу з місцевою владою.

Тоді у СБУ створили спеціальну групу, яка працювала над відбиттям російської загрози українському суверенітету. Контррозвідка за часів правління Ющенка, а пізніше і Януковича, доповідала про спроби РФ посилити вплив в Україні.читайте також"Ослаблення санкцій проти Росії": у Британії зробили заяву щодо ситуації з Кримом

За її словами, в одному з документів, який було підготовлено орієнтовно у 2008-2009 роках, описувалася загроза відділення Криму від материкової України. Розроблялися механізми нейтралізації небезпеки.

"І першим висновком нашої роботи оперативної та аналітичної було те, що існує реальна загроза відокремлення Криму... Ми навіть розробили пропозиції, яким чином нейтралізувати ці дії російських спецслужб", - додала Лапутіна, підкресливши, що група припинила існування після зміни державою зовнішньополітичного вектора.

Крим новини

  • Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков 22 грудня заявив, що Україна не буде чекати, поки росіяни підуть з Криму і Донбасу, тому вже розпочинає первинні заходи з питань деокупації.
  • Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що Київ у питанні деокупації Криму повинен зосередити свої зусилля над роботою в рамках Кримської платформи. Перемовний майданчик має привести Україну до успіху.
  • Глава делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук 14 січня сказав, що Росію потрібно притягнути до відповідальності за анексію Криму, яку не визнає Україна і міжнародне співтовариство. Українська сторона може піти на певні компроміси, однак не дозволить росіянам розмовляти з собою з позиції сили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти