Прийняття Верховною Радою закону № 4460-д про відновлення відповідальності за брехню в електронних деклараціях є тимчасовим рішенням. Закон став результатом компромісу: президент Зеленський наполягав на пункті про позбавлення волі, тоді як парламентарії погодилися тільки з варіантом, який в підсумку був прийнятий.
Про це заявив представник глави держави в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи питання прийняття парламентом закону про відновлення електронного декларування.
За його словами, питання внесення пункту про позбавлення волі за недостовірне декларування стало проблемою. Гарант і парламентарі не могли домовитися, внаслідок чого з'явився компромісний варіант.
"Робоча група, яка розробила варіант, який не містить позбавлення волі, складалася з представників різних політичних сил... Тому був запропонований узгоджений варіант, за який проголосувала Рада за основу і в цілому", - пояснив Веніславський.читайте такожУ Слузі народу пояснили скасування тюремного ув'язнення за брехню в е-деклараціях
При цьому він додав, що Зеленський рішуче налаштований на повернення суворої кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Тому рішення, прийняте Радою 4 грудня, є тимчасовим.
"Але наразі погодилися на компромісний варіант, щоб взагалі проголосувати і повернути відповідальність", - підкреслив Веніславський.
Електронне декларування в Україні
- Конституційний суд 27 жовтня ухвалив рішення про неконституційність кримінальної відповідальності для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій. Суд заборонив НАЗК вести реєстр декларацій і здійснювати моніторинг порушень.
- 26 листопада спікер ВР Дмитро Разумков заявив, що у Раді готується законопроект, який передбачає відновлення кримінальної відповідальності за неправдиве декларування та неподання декларації.
- 2 грудня представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря заявила, що у парламенті більш ефективним покаранням за незаконне декларування вважають громадські роботи, а не тюремне ув'язнення.
- 4 грудня Рада прийняла закон про відновлення кримінальної відповідальності за внесення неправдивих відомостей до е-декларації. Ініціатива передбачає штраф для порушників або обмеження волі строком до 2 років.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред