Делегація Києва у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу звернулася до російської сторони з проханням прискорити перемовини з питань врегулювання конфлікту на сході України. Українська сторона пропонує скликати позачергові засідання робочих підгруп у ТКГ, які відповідають за вирішення питань у сфері безпеки, а також за гуманітарні та політичні напрямки. Київ закликає звільнити всіх полонених до Нового року та Різдва.
Про це повідомляє пресслужба Української делегації у ТКГ з питань врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі у Telegram.
Представники делегації України закликають російську сторону до перемовин і готові в цілодобовому режимі вирішувати актуальні питання, які стосуються вирішення збройної конфронтації на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей.
"Ми пропонуємо скликати позачергові засідання Робочої підгрупи ТКГ з безпекових питань, Робочої підгрупи ТКГ з політичних питань і Робочої підгрупи ТКГ з гуманітарних питань і запевняємо у своїй готовності працювати в режимі 24/7 задля прискорення розгляду питань, що вже впродовж багатьох місяців перебувають на порядку денному відповідних робочих підгруп ТКГ, і задля прийняття Тристоронньою контактною групою відповідних рішень", - наголошується в повідомленні.читайте такожКрах перемовин щодо Донбасу: Арестович пояснив, як Росія підставляє Путіна
Крім того, українська делегація акцентує увагу на важливості виконання домовленостей, досягнутих лідерами країн Нормандського формату 9 грудня 2019 року, і попереджає росіян про відповідальність за зрив угод.
"Сподіваємося на розуміння російською стороною ступеню відповідальності за зрив міжнародних домовленостей на вищому рівні, досягнутих 09.12.2019 в Париж", - попередили у Києві.
Також Україна наполягає на якнайшвидшому відкритті КПВВ з боку контрольованих Росією і бойовиками "ЛДНР" районів Донбасу для відновлення руху.
Підкреслюється, що глава делегації України Леонід Кравчук закликає росіян провести обмін полоненими за формулою всіх на всіх до Нового року і Різдва.
Конфлікт Росії та України на Донбасі
- В Українській делегації 3 листопада заявили про наявність плану дій з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Механізм передбачає повернення під контроль Києва захопленого україно-російського кордону у ОРДЛО і проведення виборів в регіоні.
- Вибори на окремих районах Донбасі можуть пройти вже в березні 2021 року в тому випадку, якщо на початку наступного року буде реалізовано процес по виведенню іноземних військ з цих територій.
- Кремль не підтримує ініціативу Києва. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков стверджує, що Мінські угоди припускають спочатку проведення виборів і тільки після цього повернення кордону під контроль України.
- Кравчук стверджує, що існує ідея про компромісний варіант, на основі якого Київ буде поетапно відновлювати контроль над захопленими ділянками кордону.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред