Президенту України Володимиру Зеленському не вдалося домовитися з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель щодо низки важливих питань, включаючи Північний потік-2 та імплементацію "формули Штайнмаєра". Глава держави підтримує кластери щодо Донбасу, однак тільки з поправками Києва. Наразі Захід настільки побоюється впливу Китаю, що деякі з держав готові домовлятися з Росією. Ціна питання для України у такому випадку може бути дуже важкою. Про це заявив радник глави Офісу президента Олексій Арестович.
У ефірі телеканалу Україна 24 він акцентував увагу на тому, що політична кар'єра Меркель завершується, а президенту Зеленському не вдалося знайти спільну мову з канцлером з багатьох питань, серед яких СП-2 і Донбас.
"Пані Меркель - політикиня, що лишає свою посаду. І президент з пані Меркель, я так можу сказати, не знайшли спільної мови, спільного розуміння щодо цілого спектру питань, починаючи від "Північного потоку", його долі, і закінчуючи конкретною імплементацією "формули Штайнмаєра". Ввічливі заяви під час пресконференції – це просто щоб не сваритися", - сказав чиновник.
За його словами, Зеленський дійсно підтримує ініціативу Німеччини та Франції щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. Однак Київ вітає цю ідею тільки в контексті поправок, які має намір внести українська сторона. Перемовини з Меркель ознаменувалися провалом, а сама канцлерка під кінець своєї каденції трохи здала інтереси України на користь РФ.читайте такожСтавка на Байдена і виведення військ Росії з Донбасу: Зеленський розкрив сценарій візиту до Вашингтона
"Коли президент сказав, що підтримує ці кластери (заходи для врегулювання війни на Донбасі, запропоновані Німеччиною і Францією - ред.), він мав на увазі, що з українськими поправками, просто не став робити вибухову сенсацію під час дипломатичних заяв за результатами візиту, який фактично нічого не приніс. А не приніс тому, що пані Меркель 7 років трималася, але врешті-решт все ж таки трохи здала українські інтереси на користь Росії", - зазначив Арестович.
Також він додав, що деякі країни Заходу дуже серйозно стурбовані зростанням впливу Китаю і вже готові на компроміси з Росією. Ціна таких домовленостей може стати важкою для Києва.
"Я так розумію, що німці називають це захистом німецьких національних інтересів. Частина Заходу настільки серйозно стурбована проблемою Китаю, що готова домовитися з Росією, ціна може бути важкою для України, навіть в оточенні Байдена є такі люди", - підкреслив Олексій Арестович.
Підсумки перемовин Зеленського і Меркель
Президент України Володимир Зеленський за підсумками перемовин з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель заявив про розбіжності Києва і Берліна з низки питань. Політик вважає, що доля стратегічно небезпечного для української держави газопроводу Північний потік-2 вирішуватиметься на перемовинах Байдена і Меркель у Берліні.
За його словами, Київ влаштує варіант, за якого Україні в обмін на запуск СП-2 буде гарантовано газопостачання на 10-15 років.
Конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця вважає, що Захід прийняв рішення домовлятися з Росією на шкоду своїм цінностям та інтересам України. На його думку, Німеччина фактично підтримує Північний потік-2 і легалізацію "ЛДНР" в політико-правовому полі України шляхом імплементації "формули Штайнмаєра".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред