Резонансне рішення КСУ щодо призначення Ситника: в ОП дали оцінку ситуації

29 серпня 2020, 13:37
203
В Офісі президента підкреслили, що Конституційний Суд діяв у межах своєї компетенції.
Ситник
В ОП висловилися про рішення КСУ щодо Ситника / УНІАН

У суботу, 29 серпня, в Офісі президента взяли до відома рішення Конституційного Суду про неконституційність Указу попереднього президента щодо призначення директора НАБУ і висловили впевненість, що НАБУ обов'язково залишиться стрижневим правоохоронним органом.

Про це сказано в повідомленні Офісу президента.

"Безперечно, сильна правова держава – це і закон як фундамент справедливих суспільних відносин, і обов’язковий розподіл повноважень між усіма гілками влади. Винятків не повинно бути. У зв'язку з цим ми, безумовно, беремо до відома рішення Конституційного Суду про неконституційність указу попереднього президента про призначення директора НАБУ", - сказано в повідомленні.

В Офісі президента підкреслили, що Конституційний Суд діяв в рамках своєї компетенції.

"Це, до речі, цілковито компетенція Конституційного Суду. Згідно з цим рішенням, як ми його розуміємо, судді констатували, що непродумана, поспішна, а часто – спекулятивна тодішня практика кадрових призначень, яка йшла всупереч з Конституцією України при формуванні найважливішого елемента антикорупційної архітектури в країні, призвела до необхідності ухвалити конкретне правове рішення про неконституційність. Розуміємо також, що КС дає оцінку саме тодішнім управлінським рішенням щодо кадрових призначень, а не оцінку якості роботи самого органу. Тим більше в рішенні чітко підкреслено, що сам факт неконституційності призначення директора НАБУ, на думку КС, не скасовує чинності та спроможності самого Національного антикорупційного бюро України", - уточнили у відомстві.

Водночас в Офісі президента чекають від виконувача обов'язків очільника НАБУ ефективної реалізації антикорупційної політики

"У зв'язку з цим рішенням Конституційного Суду та з колізією щодо можливої втрати повноважень директором Бюро ми чекаємо від виконувача його обов'язків ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному та прозорому конкурсі нового керівника. Висловлюємо абсолютну впевненість у тому, що НАБУ обов'язково залишиться стрижневим правоохоронним органом, який забезпечить застосування сучасних антикорупційних практик і суттєво поліпшить якість державної антикорупційної політики", - особливо відзначили в ОП.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, рішення КСУ про те, що призначення Артема Ситника главою НАБУ є неконституційним – зовсім не означає, що той звільнений з посади.

КСУ не в праві когось звільнити або поновити на посаді, це поза юрисдикцією даного суду, пояснив суддя Ігор Сліденко, пише РБК-Україна.

Водночас він зазначив, що призначення Ситника керівником НАБУ було "абсолютно неконституційним з самого початку" і "всі в Україні чудово це розуміли".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти