У четвер, 18 лютого, Верховна Рада на тлі протесту власників автомобілів на європейських номерах прийняла у першому читанні проєкти законів, якими передбачена простіша процедура розмитнення євроблях.
Парламент схвалив проєкти законів №4643-д та №4644-д, за перший документ проголосували 259 народних депутатів, а за другий – 293 політики, свідчить відео із засідання, яке транслювалося на каналі ВР у YouTube.
Законопроєктами передбачена спрощена процедура розмитнення машин на єврономерах протягом 180 днів – без урахування їх вартості та без сплати ввізного мита.
Розмитнення євроблях 2021 – що передбачає проєкт закону №4643-д:
- Спрощена процедура розмитнення авто з ЄС поширюється на машини, які були ввезені фізособами до 31 грудня 2020 року та знаходяться у митних режимах транзиту чи тимчасового ввезення;
- Ввезене авто має відповідати екологічному стандарту не менше Євро-2;
- Одна людина може розмитнити тільки один автомобіль з конкретної категорії, наприклад, одна вантажівка, один легковик;
- Документом пропонується така формула для розмитнення євроблях – ставка = ставка базова + Vе + Fе.
Базова ставка – це податкова ставка в євро за одну машину, яка розраховується, виходячи з віку авто.
Vе – це податкова ставка в євро за авто, яку вираховують, множачи обсяг циліндрів двигуна внутрішнього згоряння на коефіцієнт, який різний для різних машин.
Ставки в залежності від об'єму двигуна варіюються від 0,25 до 0,5 євро за 1 кубічний сентимент об'єму циліндрів двигуна.
У парламенті підрахували, що у підсумку розмитнення авто на єврономерах буде коштує не дорожче тисячі євро.
У документі №4644-д йдеться про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію нашої країни.
- Нагадаємо, в Україну масово почали ввозити автомобілі на європейських номерах з 2014 року. Пізніше влада вирішила вжити заходів.
- У нашій країні з 23 лютого 2019 року почав діяти загальний режим розмитнення євроблях, який передбачав сплату повної ставки акцизного податку.
- Наприкінці жовтня минулого року Кабмін вирішив застосовувати штрафи до євробляхерів, а вже на початку лютого 2021-го в МВС обіцяли поки не карати водіїв таких авто.
- Власники автомобілів з Європи не раз влаштовували акції протесту під Верховною Радою та вимагали запровадити спрощену процедуру розмитнення. Зокрема, одна з акцій під парламентом відбулася 18 лютого.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред