Глава держави Володимир Зеленський допустив достроковий розпуск парламенту в тому випадку, якщо нардепи відмовляться звільняти суддів КСУ.
"Якщо буде так, що це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що немає підтримки у Верховній Раді, а насамперед у "слуг народу", тому що вони йшли й, чесно кажучи, вони розуміють, що... вони ж нові... тому щовсе ж вони завдяки мені стали депутатами та підтримці суспільства, голосуванню народу... Але вони мают розуміти відповідальність. Якщо ми підемо всупереч, ми будемо виходити з глухого кута навіть таким шляхом (шляхом розпуску Ради - ред.)", - заявив президент в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV у понеділок, 2 листопада.
При цьому Зеленський висловив бажання, щоб нинішній парламент продовжував працювати, тому що Україні й так вистачає "нестабільних речей" – це і коронавірус, і конфлікт на Донбасі, і економіка.
Конфлікт влади і КСУ
- У вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд виніс вердикт про неконституційність статті 366-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення неправдивих відомостей до електронної декларації.
- Суд зобов'язав Національне агентство з протидії корупції (НАЗК) закрити доступ до електронних декларацій.
- Президент Володимир Зеленський 29 жовтня скликав термінове засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про відновлення роботи НАЗК і антикорупційного законодавства в цілому.
- У понеділок, 2 листопада, КСУ розглядає подання депутатів про конституційності земельної реформи.
- Увечері 2 листопада має відбутися засідання фракції Слуга народу за участю президента Володимира Зеленського. Як стверджує заступник голови фракції Євгенія Кравченко, влада повинна терміново прийняти ряд рішень, інакше КСУ винесе інші вердикти, які заблокують шлях України до Європи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред