Домовленості щодо Донбасу в рамках Нормандського формату від 9 грудня можуть бути зірвані через позицію Росії. У Кремлі йде протистояння між силовим блоком і помірно налаштованими політиками, яке впливає на процес врегулювання російсько-українського конфлікту на сході України. Росіяни фактично підставляють президента РФ Володимира Путіна, який підписав угоди.
Про це заявив радник делегації Києва у Тристоронній контактній групі з питань Донбасу Олексій Арестович в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, на засіданні ТКГ 11 листопада представник Росії Гризлов сказав, що Москва сумнівається у відповідності плану дій Києва щодо Донбасу пунктам Мінських угод. Однак через деякий час він вийшов до преси і зробив вже категоричну заяву щодо ініціативи української сторони.
Такий підхід свідчить про те, що на перемовини впливають два протиборчі блоки у Кремлі.
"У мене особисте враження, що у Кремлі дві вежі воюють між собою. Одні - так звані силовики - хочуть продовження конфлікту, але є нормальні помірні люди, які хочуть його припинити якомога швидше", - вважає Арестович.
Таким чином, вважає спікер ТКГ, російська делегація підставляє Путіна, підпис якого стоїть під договором в рамках саміту у Парижі 9 грудня 2019 року, тоді як зрив домовленостей буде негативно сприйнятий Францією і Німеччиною.читайте такожЛавров збілився через позицію Зеленського щодо Донбасу і закликав Захід натиснути на Київ
"Тут питання до Путіна: перше, чи розуміє він, що його підставляють його виконавці, тому що він поставив підпис під підсумками минулорічного Паризького саміту. А по-друге, чи хочуть вони зберегти обличчя на міжнародній арені, тому що Франція і Німеччина з "гірким подивом" сприймуть, якщо Росія зірве (договір, ред.)", - підкреслив він.
Конфлікт Росії та України на Донбасі
- Глава української делегації у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук 3 листопада розповів про плані дій Києва щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на сході України. План передбачає встановлення миру, передачу кордону і проведення виборів у ОРДЛО.
- Якщо сторонам вдасться домовитися, російські війська можна буде вивести з окремих районів Донбасу вже на початку наступного року. У березні 2021 року за такого сценарію з'явиться можливість для проведення місцевих виборів у регіоні.
- У Кремлі вважають, що алгоритм Києва щодо вирішення конфлікту на Донбасі не відповідає Мінським угодам.
- 10 листопада у ТКГ заявили, що під час перемовин сторони домовилися про прийняття плану дій Києва щодо Донбасу за основу.
- Однак пізніше у Кравчука заявили про передчасну заяву пресслужби української делегації. Росія і Україна, як і раніше, мають безліч протиріч з питань врегулювання збройної конфронтації у ОРДЛО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред