Китай зробив несподівану заяву про війну: що приховує Пекін

4 липня 2025, 00:48
2563
Міністр закордонних справ Китаю Ван І пояснив ЄС, чому Пекін не може допустити поразки Росії в Україні.
Китай, Ван І, Война
Китай відкидає звинувачення у військовій підтримці РФ і наголошує, що не є стороною конфлікту в Україні / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, ОК "Захід", Міноборони РФ

Коротко:

  • Китай заявив, що не може допустити поразки Росії в Україні
  • Ван І відкинув звинувачення в матеріальній підтримці РФ

Міністр закордонних справ Китаю Ван І під час зустрічі з новою очільницею дипломатії ЄС Каєю Каллас заявив, що Пекін "не може дозволити собі поразки Росії в Україні". Про це повідомляє South China Morning Post з посиланням на обізнані джерела.

Як зазначає видання, таку позицію китайської сторони пояснюють побоюванням, що Сполучені Штати після поразки Росії зосередять свою увагу на Пекіні.

відео дня

При цьому МЗС Китаю продовжує наполягати, що країна "не є стороною" конфлікту в Україні, а відвертість слів Ван І деяких європейських дипломатів навіть здивувала.

Глава МЗС КНР також відкинув звинувачення у наданні матеріальної підтримки Росії, заявивши, що "конфлікт давно б закінчився", якби це було правдою.

За словами джерел, деякі представники ЄС розцінили виступ Ван І як "урок реальної політики", частиною якого стала демонстрація позиції Пекіна, що Вашингтон незабаром "переключить усю свою увагу на схід".

Китай зробив несподівану заяву про війну: що приховує Пекін
Позиція Китаю / Інфографіка: Главред

Автори South China Morning Post також зазначають:

"Одна з інтерпретацій заяви Вана в Брюсселі полягає в тому, що, хоча Китай не просив про війну, її продовження може відповідати стратегічним потребам Пекіна, доки США залишатимуться залученими в Україні".

Політика Китаю щодо війни РФ проти України - новини за темою

Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, 27 червня українські військові з 82-ї окремої десантно-штурмової бригади взяли в полон китайського військового на Торецькому напрямку.

Раніше, російський диктатор та воєнний злочинець Володимир Путін під час зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном висловив підтримку розширенню китайських виробництв у Росії, повідомляє The Moscow Times.

Водночас внутрішні документи ФСБ, які потрапили до рук журналістів The New York Times, свідчать про недовіру російських спецслужб до Китаю. У звіті, що, ймовірно, датується початком 2024 року, КНР називають потенційним ворогом і ймовірним претендентом на частину території РФ. Шість західних розвідувальних агентств підтвердили справжність документа.

Читайте також:

Про джерело: South China Morning Post

South China Morning Post - найстаріша англомовна газета Гонконгу, пише Вікіпедія.

Була заснована в 1903 році революціонером Цзе Цзайтаем. Наразі видається видавничою групою SCMP Group, тираж становить 104 000 примірників. Х 2013 року повний електронний архів видання доступний за передплатою через інформаційну базу даних ProQuest.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти