Колишній заступник голови делегації України у ТКГ щодо Донбасу Вітольд Фокін вважає, що мотиви його звільнення є "пропагандистськими", а сам політик мав можливість ефективно проявити себе у перемовному процесі. Як вважає перший український прем'єр, влада заздалегідь не збиралася виконувати Мінські угоди.
В інтерв'ю КП в Україні Фокін у відповідь на питання про те, чи були у нього реальні можливості досягти прогресу у перемовному процесі щодо Донбасу, відповів ствердно.
"Думаю, так, але що про це тепер говорити: те, що сталося – вже сталося", - запевнив політик, зазначивши, що його звільнення пов'язане не з політичними, а з "пропагандистськими" мотивами.
Також перший український прем'єрміністр піддав критиці владу і додав, що ще за часів президентства Порошенка не ставилися завдання щодо виконання Мінських домовленостей.читайте такожУ Кабміні пояснили, чому Зеленський звільнив Фокіна з ТКГ щодо Донбасу
"На цьому прикладі влада показала, що очікує будь-кого, хто наважиться виступати за припинення війни, говорити про мир. І ще. Підписуючи заходи щодо виконання Мінських угод, які не повною мірою влаштовують Україну, Петро Порошенко, швидше за все, вже тоді не збирався їх виконувати. Такі нетрі зовнішньої політики", - підкреслив Вітольд Фокін.
Участь Вітольда Фокіна у ТКГ щодо Донбасу
- Президент України Володимир Зеленський 18 серпня підписав указ про призначення Вітольда Фокіна заступником голови української делегації у ТКГ щодо Донбасу.
- У пресі після призначення Фокіна з'явилися публікації, що свідчили про те, що точка зору політика може суперечити ідеології України.
- В інтерв'ю виданню Страна Фокін заявив, що згідно з його особистою позицією, особливий статус має поширюватися на всі території Донбасу, а амністію потрібно надати всім учасникам збройного конфлікту.
- На засіданні комітету Ради з питань державної влади 29 вересня Фокін сказав, що він не побачив факту війни між Україною і Росією на Донбасі.
- 30 вересня президент Зеленський підписав указ про відставку Фокіна, в якому підкреслив, що політик відійшов від справедливої оцінки ситуації щодо російсько-українського конфлікту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред