Рішення Конституційного Суду щодо скасування електронного декларування доходів державних чиновників загрожує ударом по безвізовому режиму України з Євросоюзом і фінансовій співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Про це заявив колишній заступник міністра економіки, екс-керівник Державної митної служби Максим Нефьодов в ефірі телеканалу Україна 24.
"Конституційний суд прийняв рішення про те, що повністю була скасована система електронного декларування, яка в тому числі була передумовою для отримання безвізу, для співпраці з Європейським союзом, з МВФ", - сказав він.
Крім того, за словами Нефьодова, четверо суддів Конституційного Суду, які приймали відповідне рішення, є фігурантами розслідувань Національного агентства з протидії корупції. Їм інкримінують неправдиве декларування. Мотивацією їх рішення став аргумент про порушення недоторканності суддів.читайте такожУдар по безвізу з ЄС: у Зеленського оцінили рішення КСУ щодо незаконного збагачення
"Вони сказали, що це порушує їх суддівський імунітет. Тому вони одним махом скасовують його для всіх державних чиновників", - додав політик.
Нефьодов підкреслив, що рішення КСУ вплине на запобігання корупції в Україні, свободу пересування українських громадян та фінансування державного бюджету.
Рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства
- У вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд України ухвалив рішення про визнання неконституційною статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність для чиновників за внесення недостовірних відомостей до електронних декларацій.
- Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення може вплинути на перспективи інтеграції України в Євросоюз і безвізовий режим.
- В Офісі президента зазначили, що оскаржити рішення КСУ неможливо, проте глава держави Володимир Зеленський вживе заходів для перезапуску антикорупційного законодавства в Україні.
- Національне агентство з питань запобігання корупції згідно з рішенням КСУ змушене було о 18:00 28 жовтня закрити реєстр електронних декларацій. Суд виніс рішення про те, що НАЗК відтепер не має права їх перевіряти.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред