Рішення Конституційного Суду України, спрямоване проти антикорупційного законодавства, може завдати серйозного удару по європейській інтеграції держави і безвізовому режиму з Євросоюзом.
Про це заявив представник президента Володимира Зеленського у Конституційному суді Федір Веніславський у коментарі виданню РБК-Україна.
За його словами, скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування майна може відобразитися на європейському майбутньому країни.
"Якщо дії КСУ триватимуть в тому ж руслі, то не можна виключати негативних наслідків", - сказав Веніславський у відповідь на питання про те, чи несе загрозу таке рішення безвізовому режиму з Євросоюзом і перспективам євроінтеграції.
Крім того, у Веніславського є інформація про те, що КСУ також скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і ліквідував право Національного агентства з питань запобігання корупції вести спостереження за доходами суддів.читайте такожКСУ визнав неконституційною кримінальну статтю за незаконне збагачення - ЗМІ
Представник президента в КСУ підкреслив, що рішення щодо змін до законів по боротьбі з корупцією буде прийнято після того, як стане відомий мотив резонансного рішення суду.
Рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства
- У лютому минулого року КСУ виніс рішення, згідно з яким притягнення чиновників до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення було визнано неконституційним.
- У Конституційному суді мотивацією такого рішення назвали порушення відповідної статті Кримінального кодексу презумпції невинуватості.
- Верховна Рада 31 жовтня минулого року прийняла закон президента Володимира Зеленського, який передбачає повернення відповідальності за незаконне збагачення.
- У серпні поточного року 47 парламентаріїв від партії Опозиційна платформа – За життя звернулися до Конституційного Суду з проханням розглянути законність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Крім того, нардепи закликали КСУ перевірити конституційність положень про електронне декларування доходів та спеціальну конфіскацію.
- Депутати від ОПЗЖ оскаржували в Конституційному суді положення законів про ДБР, прокуратуру, запобігання корупції, НАБУ, НАЗК і АРМА.
- 27 жовтня 2020 року в пресі з'явилася інформація про те, що КСУ визнав статтю 366-1 Кримінального кодексу України неконституційною. Стаття передбачала кримінальну відповідальність за недостовірне декларування доходів депутатів, чиновників і суддів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред