Для України існує два сценарії реакції на загострення російсько-українського конфлікту на Донбасі. Перший передбачає розгляд питання в рамках ТКГ і підключення до перемовин США, ОБСЄ і Великобританії. Другий сценарій наголошує на зміцненні оборонних позицій і підведенні військ туди, де просідає оборона. Київ повинен показати готовність до перемовин з позиції сили, сказав в ефірі телеканалу Україна 24 політичний експерт Олександр Краєв.
За його словами, перший варіант передбачає дипломатичний сценарій, в рамках якого Україна ініціює розгляд питання загострення на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи і підключає до перемовного процесу своїх союзників на Заході.
"Є декілька сценаріїв реагування. Перший, скоріше, дипломатичний - це скликання ТКГ, підняття питання на інших міжнародних майданчиках, і, головне, запрошення наших союзників, які самі сказали, що готові допомагати вирішувати цей конфлікт – це США, ОБСЄ, Великобританія", - вважає експерт.читайте такожКулеба оголосив про вимоги до Заходу через ситуацію на Донбасі
Однак існує і другий сценарій, комбінований варіант. Україна не тільки запрошує до перемовин Вашингтон, Лондон і ОБСЄ, а й зміцнює лінію оборони. Такі заходи не сигналізують про провокації і наступ, проте показують готовність Києва вести дискусію з позиції сили.
"Другий варіант, думаю, більш пріоритетний, це комбінований варіант. Тобто ми не тільки запрошуємо союзників, а й зміцнюємо наші оборонні позиції, підводимо війська туди, де просідає лінія оборони. Ми повинні продемонструвати, що готові спілкуватися з позиції сили. Це не означає провокації, це не означає наступ, це стандартне військово-політичне реагування на ворожі провокації", - підкреслив Краєв.
Ситуація на Донбасі
- Російсько-терористичні війська 26 березня влаштували обстріл позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми. Загинули 4 бійці ООС. Двоє військових отримали поранення.
- Президент Володимир Зеленський приніс співчуття у зв'язку із загибеллю військових і закликав лідерів нормандського формату докласти максимальних зусиль для збереження режиму припинення вогню на Донбасі.
- Глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що 26 березня незаконні збройні формування порушили перемир'я і використовували заборонену домовленостями зброю. Дії росіян ставлять під загрозу можливість виконання Мінських угод.
- Радник делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович сказав, що президент Володимир Зеленський і глава ОП Андрій Єрмак почали консультації з лідерами країн нормандського формату через загострення ситуації на Донбасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред