У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, що передбачають кримінальну відповідальність за колабораціонізм. У документах зазначено, що особам, які публічно підтримують агресію Росії проти України або співпрацюють з окупаційними адміністраціями "ЛДНР", загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про зміст законопроектів розповіли співавтори документа - народні депутати від фракції Слуга народу Єгор Чернєв і Віталій Безгін у Facebook.
Законопроект №5143 передбачає низку певних обмежень на діяльність осіб, яких держава вважатиме колабораціоністами. Документом №5144 передбачена кримінальна відповідальність за такі дії.
Що мається на увазі під "колабораціонізмом"
- Публічне заперечення збройної агресії Росії проти України та її маріонеткових утворень
- Публічна підтримка російської агресії щодо України та співпраця з організаціями, що діють під патронатом Москви на Донбасі (бойовиками "ЛДНР")
- Невизнання суверенітету України над АР Крим і Донбасом
- Добровільна робота в російських окупаційних адміністраціях, включаючи роботу в їх "судових" і "правоохоронних" структурах "влади"
- Пропаганда збройної агресії Росії, схвалення таких дій у навчальних закладах
- Співпраця з російськими збройними формуваннями та їх підтримка
- Організація та участь у публічних заходах, спрямованих на підтримку або виправдання російської агресії та окупаційних адміністрацій
Яка загрожує відповідальність
- Заборона займати державні посади на термін від 10 до 15 років
- Арешт
- Конфіскація майна
- Виправні роботи
- Позбавлення волі на строк від 10 до 15 років
- Довічне ув'язнення в тому випадку, якщо дії призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків
Також особам, яких держава вважатиме посібниками агресора, заборонять брати участь у виборах, отримувати доступ до державної таємниці та брати участь у діяльності політичних партій та громадських організацій.
Розслідувати кримінальні справи пропонують Службі безпеки України.
Верховна Рада – новини
- Парламентарі 17 лютого в першому читанні прийняли законопроект про оподаткування діяльності найбільших технологічних гігантів на території України. За "податок на Google" проголосували 286 депутатів.
- У вівторок, 23 лютого, Верховна Рада прийняла закон про державну службу з пропозиціями, які вніс президент Зеленський. Законопроект № 4531 підтримали 267 парламентарів. Прийняття документа передбачає повернення проведення конкурсів для здобувачів посад на державній службі і регулює повноваження виконуючого обов'язки міністра.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред