Указ президента Зеленського про те, що в Україні більшість дорослого населення до кінця 2021 року отримає щеплення від коронавірусу – не більше, ніж чергова бурхлива імітація діяльності, в даному – випадку особисто Зеленського як гаранта конституційних прав громадян.
Тому що можна скільки завгодно створювати національних планів вакцинації, але в умовах обмеженого доступу до вакцин усе це – продукція Обухівської паперової фабрики.
В Україні проживає близько 40 мільйонів людей. Для того, щоб отримати колективний імунітет, потрібно провакцинувати дві третини населення, тобто близько 30 мільйонів.
В Ізраїлі на те, щоб провакцинувати 6 мільйонів осіб, знадобилося 4 місяці. Україні знадобиться 1,5-2 роки і це при самому хорошому розкладі, тобто з урахуванням того, що у нас забезпечать безперебійні поставки вакцини, буде продумана вся логістика по маршруту пацієнта і буде достатньо медперсоналу.
Змотивувати людей вакцинуватися можна тільки при дотриманні двох пунктів:
- Якщо переговорний процес, закупівлі, поставки вакцин та їх розподіл по медзакладах будуть повністю прозорими;
- При значній роз'яснювальній роботі з вакцинопрофілактики.
читайте такожВ Україні вакцинація від COVID-19 ризикує затягнутися на 10 років-РадуцькийАле у нас не зробили ні першого, ні другого. Тому я солідарний із західними аналітиками, які стверджують, що Україні знадобиться 10 років на вакцинацію, оскільки країна в минулому році проігнорувала підготовку до вакцинації і зайнялася цим питанням тільки в грудні 2020 року (через що, до речі, ми тепер і знаходимося на задвірках доступу до вакцини).
І оскільки Україна, швидше за все, зможе отримати доступ до вакцин тільки до кінця 2022 року, вже зараз, з огляду на те, що вже квітень, можна говорити однозначно, що у 2021 році вакцинація від коронавірусу як комплексне явище у нас не відбудеться.
Сергій Кравченко, лікар-епідеміолог, директор Інституту вакцинології та імунобіопрепаратів, спеціально для Главреду
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред