Хто і навіщо влаштував хайп довкола спільних інспекцій на Донбасі

14 вересня 2020, 10:18
615
Ситуація "ні миру, ні війни" може привести Україну до великої війни.
ВСУ
Спільна інспекція потрібна, щоб переконатися у відсутності порушень не за допомогою артилерійської дуелі, а при спільному огляді / УНІАН

Через спробу провести спільне з представниками ОРДЛО і Російської Федерації інспектування українських позицій на Донбасі в Україні піднялося багато шуму. Однак всі ті, хто "шумить", чомусь забули, як "Моторола" свого часу інспектував українські позиції в районі Спартака під Донецьким аеропортом, як проводилися такі ж спільні інспекції наших позицій в Дебальцевому... І все це було при Порошенку, але тоді було тихо, не було ніякого хайпу. Тоді й Турчинов язика в одному місці тримав…

Весь той галас, що зараз здійнявся довкола теми спільних інспекцій – це просто політичні спекуляції напередодні виборів. А влаштовують ці спекуляції представники української партії "ні війни, ні миру".

У ситуації, що склалася, вкрай дивує позиція і поведінка СБУ: за герб СРСР на Фейсбуці проти людей відкриваються кримінальні справи, але чомусь, коли "експерт з усіх питань" у себе на сторінці в тому ж Фейсбук прямо закликає військовослужбовців до непокори і вбивства офіцера російської армії – а це вже кримінал чистої води, реакції з боку СБУ – нуль.

відео дня

читайте такожМ'яка капітуляція: що не так зі спільним інспектуванням на ДонбасіТака реакція з боку команди президента може мати для неї сумні наслідки: дуже скоро складеться ситуація, коли Зеленського зможуть "відмайданити".

У самій ідеї спільних інспекцій немає нічого поганого. Це – нормальна практика.

"Зрада" була підписана в Мінську, а точніше – капітуляція. По суті, в Мінську Порошенко підписав план конфедералізації України, тобто капітуляції країни в результаті "Мінська-1" і "Мінська-2", тобто це дітища Петра Олексійовича. Але чомусь тоді ніхто особливо не бунтував…

З пропагандистської точки зору, спільні інспекції виглядають принизливо. Але, насправді, оскільки конфлікт не врегульований, можуть виникати різні ситуації навколо укріплень в "сірій зоні", і інспекція потрібна, щоб переконатися у відсутності порушень не за допомогою вогневих засобів, а при спільному огляді. Це краще, ніж з'ясовувати що-небудь за допомогою артилерійської дуелі.

Часом в якості аргументу на користь неприпустимості спільних інспекцій наводять такий – мовляв, спільні з представниками "ЛДНР" інспекції стануть першим кроком до легітимації бойовиків. Однак ті, хто так говорить і закликає воювати далі, забувають, що насправді легітимація бойовиків як сторони конфлікту відбулася ще в Мінську в 2015 році. Нехай вони беруть автомат до рук, ідуть в окопи та воюють на здоров'я. По суті, ті, хто наводить подібний аргумент, пропонують зберегти ситуацію "ні миру, ні війни", а ось вона якраз може привести Україну до великої війни.

Андрій Золотарьов, політолог, директор аналітичного центру "Третій сектор", спеціально для головреда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти