Імпічмент Трампа – квиток у політичне небуття

17 січня 2021, 08:27
500
Фінальним акордом, тобто штурмом Капітолію, Трамп зіпсував собі майбутню політичну кар’єру і більше не зможе грати на загальнонаціональній арені.
Трампу вже саме час пакувати валізи і думати, як делікатно виїхати з Білого Дому / Фото Reuters
Трампу вже саме час пакувати валізи і думати, як делікатно виїхати з Білого Дому / Фото Reuters

Імпічмент Трампу, за який проголосувала палата представників Конгресу США – це чергова помста демократів за все, що він робив, та результат особистої образи спікера палати представників Ненсі Пелосі.

Втім, процедура імпічменту ще далеко не завершена. Важливий і другий етап – голосування Сенату. Республіканці, не бажаючи другого імпічменту, взялися за процедурні моменти, аби затягнути процес так, щоб процедура не могла завершитися до інавгурації Байдена. І, судячи з усього, вона і не буде завершена до 20 січня, а тому другий імпічмент не відбудеться.

З політичної точки зору, спроба імпічменту – це серйозний удар по іміджу Трампа. Йому цей штурм Капітолію будуть згадувати всі – і республіканці, і, тим більше, демократи, на яку б посаду він не висував свою кандидатуру.

відео дня

Лишається менше тижня до інавгурації Байдена, а, значить, Трамп уже пакує валізи і думає, як йому делікатно виїхати з Білого Дому. Власне, на цьому політична кар’єра Дональда Трампа завершиться. Розмови про те, що Республіканська партія розколеться, і з неї виокремиться партія трампістів – це спроба видавати бажане за дійсне. У Трампа справді була чимала підтримки, але Республіканська партія – сильна структура, яка зможе вистояти, навіть якщо від неї відколеться частина.

Трампа протягом останніх днів побачили "в усій його красі", і фінальним акордом він зіпсував собі всю майбутню політичну кар’єру, тож не зможе більше грати на загальнонаціональній арені. Можливо, у деяких штатах трампісти зможуть прийти до влади, але на національний рівень вони не піднімуться.

Втім, не можна виключати, що найближчими днями в США розпочнуться вуличні акції протесту попри заклики Трампа утриматися від насильства. У різних містах з різних приводів масові безлади вже мали місце – чи то на ґрунті расизму, чи то антирасизму, чи то на ґрунті питань, пов’язаних з історичним минулим.

читайте такожПісля руйнування демократії в США весь світ ляже під Китай

Плюс у США діє доволі розгалужена система структур, на які прямо чи опосередковано мають вплив зовнішні сили, насамперед – Російська Федерація.

Америка просякнута щупальцями російських "товариств мисливців" чи "спортивних товариств", які насправді є таборами з підготовки бойовиків. А оскільки американський лібералізм зайшов аж надто далеко, не можна виключати, що ці "готові до вжитку" "консерви" в певний момент розкриються.

Однак після останніх подій, особливо після кривавих подій біля Капітолію, влада США зробила висновки, а тому не допустить, щоб натовп пішов на штурм Конгресу. Якщо ситуація почне виходити з-під контролю, то, крім поліції, готові будуть втрутитися і федеральні служби.

Жодним чином не допоможе Трампу й ідея про оголошення імпічменту Байдену. Це – просто гра.

Демократи сьогодні у привілейованому становищі, тому що контролюють обидві палати, і шансів на прийняття таких законопроектів дорівнюють нулю. У політичному сенсі та в плані піар-кампанії республіканці це спробують розкрутити, але результату не буду жодного.

Володимир Огризко, керівник Центру досліджень Росії, екс-міністр закордонних справ України, дипломат, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти