10 головних питань і відповідей про нове вторгнення Росії в Україну

5 квітня 2021, 10:07
Путін не посміє атакувати, якщо не буде підготовлена сприятлива політична обстановка.
Танк ЗСУ
Найближчим часом можливе загострення на Донбасі / УНІАН

На тлі інформації про концентрацію російських військ на кордоні з Україною в українців закономірно виникають питання про нове вторгнення РФ.

1. Чи готує Росія вторгнення в Україну?

Так, Росія готується до такого сценарію.

відео дня

2. Чи відбудеться вторгнення найближчим часом?

Ні, найближчим часом нового вторгнення не відбудеться, Росія не готова до масштабних наступальних операцій. Кремль вже контролює Донбас і Крим, і має намір утримувати вже захоплене. Наземні сили РФ не мають великої переваги над ЗСУ, і для створення ударних угруповань противнику потрібно перекидання військ. Також робота місії ОБСЄ на Донбасі стане для Путіна великою проблемою - адже Росія отримає політичні звинувачення в агресії і за цим напевно піде новий виток міжнародної ізоляції. Путін не посміє атакувати, якщо не буде підготовлена сприятлива політична обстановка, адже у Росії немає сил, щоб протистояти демократичному світу.

3. Чи можливе загострення на фронті?

Так, у вигляді посилення обстрілів на окремих ділянках фронту, локальних атак на тактичному рівні. Це відбувається постійно з початку 2015-го року, і ніколи не припинялося. Росія проводить обстріли, щоб показати, що керівництво України не контролює ситуацію на своїй землі, щоб захопити ініціативу на окремих ділянках фронту.

4. Чи може Росія раптово перейти в наступ?

Ні, розвідка України і НАТО цілком надійно контролює засобами космічного і радіоелектронного контролю всі пересування противника поблизу наших кордонів. Наступальні дії за межами лінії фронту на Донбасі і Криму можливі тільки при зосередженні значних угруповань, приховати такі переміщення противник не міг ні в 2014-му, ні, тим більше, зараз. Раптовість виключена.

5. Що відбувається біля наших кордонів?

Росія перекидає 56-ту десантно-штурмову бригаду до Криму, до Феодосії. Вона буде включена до складу 7-ї десантно-штурмової дивізії. 56-та бригада перекидається з далекого Камишина, це одне з кращих з'єднань ЗС РФ, яке вже брало участь у війні в 14-му році, укомплектовано сучасною бойовою технікою, ряд її батальйонів має статус "ударних" (новий критерій боєготовності, введений після боїв 14-го року).

читайте такожНова велика війна з Росією неминуча, але не за ДонбасТакож Південний військовий округ почав перевірку боєготовності в місцях дислокації своїх з'єднань - однак перекидання додаткових сил до наших кордонів не зафіксовано, всі російські операції знаходяться під постійним контролем.

6. Коли Росія може атакувати?

Найбільш зручним часом для нападу можуть бути маневри "Захід-2021", які очікуються влітку. Мобілізаційні заходи вимагають прикриття у вигляді маневрів.

7. Чи готується Україна до наступу на Донбасі?

Ні. Пересування українських військ здійснюються в рамках планової ротації. Підготовку до до будь-яких активних дій наші Збройні сили не ведуть.

8. Чи допоможуть нам союзники по НАТО?

Так. На всіх рівнях наші союзники, і перш за все США, підкреслюють свою підтримку. Без сумнівів, у разі конфлікту військова допомога рівень взаємодії з НАТО і військової допомоги буде збільшений і вийде на новий рівень. Воювати на землі треба буде нашим військам. Однак передача розвідувальної інформації в режимі реального часу, поставка озброєнь, і організація безпольотної зони в повітрі над районом бойових дій - все це Україна зможе запросити, і, з високою ймовірністю, отримає.

читайте такожУкраїна готується відбити Донбас, шанси її як ніколи високіКлючовий фактор для нас - повітря. Російська авіація не має жодних шансів у зіткненні з авіацією НАТО, і і Путін боїться створювати приводи для втручання Заходу. Саме тому Росія не наважилася застосувати авіацію в 2014-му. Підтримка НАТО дозволить Україні реалізувати кращі якості наших сухопутних сил. Застосування артилерії за умови захисту з повітря обмежить активні дії наземних сил противника.

За останні роки ЗСУ отримали на озброєння тисячі керованих ракет типу "Стугна"і " Корсар". А якщо США забезпечать масові поставки "Джавелінів" зі своїх баз, будь-який російський наступ буде паралізовано - більшість російських танків не оснащені комплексами активного захисту, і беззахисні від ураження у верхню проекцію.

9. Чи готова Україна до великої війни?

Так, до війни готове українське суспільство, тому підстав для паніки немає, ми чинитимемо серйозний опір, вторгнення консолідує більшість українців.

Ні, до війни не готова держава. Ніяких структурних військових реформ в нашій армії не відбувається, боєздатність армії заснована виключно на мотивації і професіоналізмі окремих військовослужбовців, окремих підрозділів і частин, де є адекватний командний склад. Воїни будуть битися. На жаль, президент про армію згадує тільки під час чергової фотосесії, конфлікт між міністром оборони Тараном і головкомом ЗСУ Хомчаком як і раніше носить непримиренний характер, система управління розбалансована. У разі загострення обстановки опір будуватиметься з ініціативи знизу, очікувати будь-яких осмислених дій від військово-політичного керівництва не варто.

10. Що робити прямо зараз?

  1. Верховний головнокомандувач зобов'язаний негайно оголосити командно-штабні ігри і перевірку боєготовності. Перевірити систему управління, організацію, хоча б як це зробили в 2018-му. Перевірити, які запаси озброєння створені для оснащення діючих бойових частин, резервістів. Люди не можуть воювати голими руками, війна в Карабасі показує, що кількість не організованих і не озброєних людей нічого не вирішує, тільки ускладнює логістику, управління і збільшує втрати.
  2. Треба зробити нарешті об'єктивні реалістичні висновки, що у нас є і чого у нас немає для реальної війни. Такий аналіз у нас відсутній, оборонне планування фактично відсутнє.
  3. Держоборонзамовлення 2021 необхідно терміново передати на затвердження з урахуванням справжніх потреб військ, а не корупційних інтересів.
  4. Верховний головнокомандувач зобов'язаний в рамках РНБО щотижня проводити засідання за участю депутатів парламентського комітету з оборони, і перевіряти хід реалізації рішень у сфері оборони і безпеки, чого він не практикує. Це не забезпечує ні координації ні прийняття давно назрілих рішень в умовах загострення обстановки. Не можна сподіватися на НАТО, влада сама зобов'язана щось робити. Має бути забезпечений демократичний парламентський контроль за діями та бездіяльністю влади.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти