Які ковдри не можна прати в машині та як правильно доглядати за синтепоновими ковдрами після прання - фахівці у сфері прибирання розповіли про корисні поради.
Вам також сподобається цікавий матеріал: Старі подушки можна "врятувати": експертка поділилась геніальним трюком.
Спеціалісти радять обов'язково звертати увагу на тканинний ярличок на виробі, адже на ньому розписані головні поради щодо прання. Зазвичай усі ковдри, крім вироів із наповнювачем вати, можна і необхідно прати та дотримуватись певних правил. Відомо, що будь-яка набивка накопичує багато пилу та бруду, тож необхідно обов'язково очищувати ковдри.
Чи можна прати у пральній машинці синтепонову ковдру
Фахівці також поділились інструкціями, як правильно прати синтепонову ковдру у пральній машинці. Вони наголошують, що варто скрутити ковдру у вигляду рулону і покласти всередину машинки.
- У барабан пралки також варто покласти деклька м'ячиків для тенісу, гольфу, або спеціальні м'ячики для прання пуховиків. Такий спосіб допоможе правильно розподілитися волокна під час прання і віджимання, тож ковдра не зіб'ється.
- Також краще обрати гель для прання, адже порошок може не повністю вимитись із волокон.
- Серед режимів краще зупинитьсь на таких: "Делікатна тканина", "Ручне прання" або "Пухова ковдра", а температур краще обрати 30°С.
- Також не варто обирати віджимання на великих обертах, а краще зробити це вручну - без скручування.
- Ні в якому разі не можна використовувати агресивні миючі засоби та не варто обирати сушку в машинці, адже наслідки можуть бути неочікувані.
Як сушити ковдру після прання
Відомо, що майже усі ковдри із волокнистих наповненням потрібно сушити у горизонтальному положенні, адже інакше існує ризик, що філлер сповзе вниз, особливо якщо модель рідко простьобана. Сушити ковдру найкраще на вулиці, на відкритому повітрі. Фахівці також додали, що різні ковдри варто сушити без нагрівальних приладів, а краще у тіні на свіжому повітрі та на протязі.
На якому режимі краще прати ковдру
Найкраще для прання ковдр у пральній машинці підійдуть режими "Делікатна тканина", "Ручне прання" або "Пухова ковдра".
Звісно, прання ковдр дуже затратне за часом та ресурсами. Однак фахівці розповіли, що ковдри із холофайбера, синтепону та бамбука не є дуже вибагливими. Такі ковдри можна відіпрати навіть вручну, а краще це робити у ванній.
Більше цікавих новин:
- Щоб не "угробити" пралку: чи можна порошок для ручного прання засипати в автомат
- Вмикати пралку не потрібно: як швидко почистити рукави куртки – 5 способів
- Навіщо господині кладуть рис у пралку - вирішують одразу 2 проблеми
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред