Аномальні літні температури створюють небезпеку перегріву та отримання сонячного або теплового удару. Це може статися, якщо людина перебуває під палючими променями сонця (сонячний удар) або перебуває в приміщенні з високою температурою (тепловий удар).
У разі сонячного удару в людини зазвичай підвищується температура тіла, а також посилюється потовиділення. Також може частішати пульс, виникнути головний біль, слабкість, а також нудота і блювота.
Читайте наш матеріал "Ваша шкіра кричить про допомогу: експерт пояснила, чому засмага - це небезпечно".
- Перша допомога в разі теплового та сонячного удару
- Що таке сонячний удар?
- Що потрібно робити в разі сонячного удару в домашніх умовах
- Що не можна робити в разі перегрівання
- Дивіться відео - які перші ознаки перегріву на сонці:
- У чому різниця між тепловим і сонячним ударом
Перша допомога в разі теплового та сонячного удару
Якщо встановлено, що людина зазнала сонячного удару, одразу необхідно прибрати потерпілого з-під прямих сонячних променів і перенести в тінь або прохолодне приміщення.
Порядок дій:
- зніміть із потерпілого одяг і послабте ремінь;
- до голови прикладіть прохолодний компрес;
- дайте попити потерпілому прохолодну воду;
- у разі погіршення стану викликайте швидку допомогу.
Що таке сонячний удар?
Сонячний удар — різновид теплового удару, що виникає в випадку локального перегрівання голови під прямим сонячним промінням. Розвитку сонячного удару сприяє загальне перегрівання організму під час спеки в літню погоду. Сонячний удар супроводжується головним болем, млявістю, блювотою. У важких випадках — комою. Симптоми перегрівання посилюються при підвищенні вологості навколишнього середовища.
Що потрібно робити в разі сонячного удару в домашніх умовах
Найголовніше правило - необхідно відвести потерпілого з вулиці в добре провітрюване приміщення і допомогти йому зайняти горизонтальне положення, забезпечивши спокій. Якщо під рукою є вентилятор, можна його увімкнути для кращої циркуляції повітря. Запропонувати потерпілому трохи прохолодну і трохи підсолену воду.
Що не можна робити в разі перегрівання
Якщо в потерпілого спостерігаються явні ознаки перегрівання, першою реакцією може бути бажання охолодити потерпілого, однак цього не слід робити. Тому не можна поміщати потерпілого у ванну з холодною водою або під холодний душ.
Також не слід купати людину в басейні, річці чи в морі. Краще запропонувати випити потерпілому мінеральну воду з невеликим додаванням лимонного соку, або неміцний м'ятний чай.
Дивіться відео - які перші ознаки перегріву на сонці:
У чому різниця між тепловим і сонячним ударом
За схожих симптомів уся різниця в причинах виникнення теплового та сонячного ударів. Адже сонячний удар виникає внаслідок впливу прямого сонячного проміння прямо на голову та мозок людини. Водночас тепловий удар може виникнути під час перебування людини в дуже спекотному приміщенні, коли надмірне тепло діє на весь організм.
Більше новин:
- Як охолодити автомобіль без кондиціонера: лайфхак, який врятує у спеку
- Як зробити вдома прохолодніше у спеку: легкий, але робочий спосіб
- Як не застудитися від вентилятора: ці правила врятують у спеку
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред