StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Як уникнути поломок бойлера: 8 порад, які кожен повинен знати

29 листопада 2023, 23:19
Іноді з бойлерами виникають певні проблеми, які потребують уваги та розуміння. Главред дізнався як правильно за доглядати за бойлером, щоб він прослужив довго.
Як уникнути поломок бойлера: 8 порад, які кожен повинен знати
Як спустити повітря з бойлера / Коллаж: Главред, фото: atlantic-market.com.ua,

Бойлер - це незамінний пристрій у сучасному будинку. Він дозволяє мати гарячу воду в будь-який час доби, навіть якщо немає централізованого гарячого водопостачання. Однак, щоб бойлер прослужив довго і без проблем, необхідно правильно його використовувати і доглядати.

Як спустити повітря з бойлера

У процесі експлуатації бойлера в ньому може утворюватися повітря. Це відбувається через те, що холодна вода, яка надходить у бойлер, містить у собі розчинений кисень. При нагріванні води кисень виділяється і утворює бульбашки. Ці бульбашки можуть перешкоджати нормальному нагріванню води та погіршувати роботу бойлера.
Повітря в бойлері може виникнути з різних причин, наприклад, при першому запуску, після заміни анода або при ремонті. Повітря в бойлері може призвести до таких проблем, як шум при включенні гарячої води, неякісне нагрівання води або навіть поломка бойлера.

Чи потрібно спускати повітря з бойлера

Спуск повітря з бойлера може бути необхідним для видалення накопиченого у ньому повітря, що може вплинути на ефективність його роботи.

відео дня

Щоб спустити повітря з бойлера, потрібно відкрити кран для гарячої води. Поки з крана не потече вода, без бульбашок повітря, кран можна закривати.

Спускати повітря з бойлера потрібно в наступних випадках:

 • Після першого включення бойлера
 • Після зливу води з бойлера
 • Якщо бойлер не гріє воду
 • Якщо бойлер шумить при включенні гарячої води

Як прогнати воду в бойлері

Після того, як ви спустили повітря з бойлера, необхідно прогнати воду в ньому. Це потрібно для того, щоб видалити з бойлера залишки повітря.

Щоб прогнати воду в бойлері, необхідно відкрити кран гарячої води на максимальну потужність. Вода повинна текти безперервно протягом кількох хвилин. Чекати треба поки з нього потече вода без бульбашок.

Чому шумить бойлер при включенні гарячої води

При включенні гарячої води бойлер може шуміти. Це пов'язано з тим, що вода в бойлері нагрівається і розширюється. У результаті виникає тиск, який викликає шум. Також шум при включенні гарячої води може бути внаслідок накопичення повітря в бойлері.

Якщо шум від бойлера є надмірним, це може бути ознакою поломки. У цьому випадку необхідно звернутися до фахівця.

Як запустити бойлер після зливу води

Для повернення бойлера до роботи після зливу води, важливо перевірити наявність води та спробувати запустити систему знову відповідно до інструкцій виробника.

Поетапна інструкція запуску:

 1. Запустити кран подачі холодної води на бойлері (він зазвичай з синім кружечком);
 2. Наповнити резервуар нагрівача холодною водою;
 3. Відкрити кран на бойлері, з якого виходить нагріта вода;
 4. Дочекатися рівномірного струменя, що вказує на те, що повітря з бойлера повністю вийшов;
 5. Підключити обладнання до електромережі.

Який кран слід закривати на бойлері

На бойлері є два крана: кран подачі холодної води і кран гарячої води. Кран подачі холодної води повинен бути відкритий завжди, коли бойлер працює. Кран гарячої води повинен бути закритий, коли ви не користуєтеся бойлером.

Чому бойлер не до кінця нагріває воду

Бойлер може не до кінця нагрівати воду з кількох причин. Однією з причин може бути несправний термостат. Якщо термостат несправний, він не буде включати нагрівальний елемент, коли температура води досягне заданого рівня.

Іншою причиною може бути несправний магнітний клапан. Якщо магнітний клапан несправний, він не буде пропускати воду в нагрівальний елемент. Якщо бойлер не до кінця нагріває воду, необхідно викликати майстра.

Чому виключається бойлер

Бойлер може виключатися з різних причин, і розуміння цих причин може допомогти у вирішенні проблеми. Ось деякі з найпоширеніших причин, через які бойлер може автоматично вимикатися:

 • Перегрів: Бойлер має вбудовану систему безпеки, яка може вимикати пристрій у разі перевищення температури. Це може статися через несправність термостата або датчика перегріву.
 • Низький тиск води: Бойлер може вимикатися, якщо тиск води у системі занадто низький. Це може відбутися через протікання, повітря у системі або несправність водяного насоса.
 • Нестабільне живлення: Нестійке чи низьке живлення електрикою може призвести до вимикання бойлера.
 • Несправність електричних компонентів: Проблеми з електричними частинами, такими як перегорілий предохоронний пристрій, дроти чи реле, можуть призвести до вимкнення бойлера.
 • Запірна або безпекова система: Бойлер може вимикатися через активацію безпекової системи, яка реагує на витоки, перегрів чи інші потенційно небезпечні умови.

У випадку, якщо бойлер постійно вимикається або не працює належним чином, рекомендується звернутися до фахівця для діагностики та ремонту системи.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти