Ви дізнаєтесь:
- Які є види молі
- Звідки міль береться на кухні
- Як назавжди позбутись від молі
Міль у домі — це не тільки дискомфорт, а й потенційна загроза для одягу та продуктів. Два основних види молі, які можуть оселитися в будинку, — це одежна міль і комірна міль. Щоб зрозуміти, як правильно боротися з кожною з них, слід розглянути ефективні методи, які рекомендують професіонали з догляду за житлом. Про те, як вивести міль з будинку або квартири розповіли експерти з догляду та оренди житла "Realtor.com" у відео на YouTube.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про ефективні методи боротьби із міллю, рекомендуємо наш матеріал: Забудьте про неї назавжди: як позбутися від харчової молі.
Які є види молі
За словами експертів, у домівках найчастіше зустрічаються два види молі: одежна міль та комірна міль. Як пояснюють фахівці Realtor.com, кожен вид має свої особливості: одежна міль атакує текстиль із натуральних волокон, таких як вовна, шовк, кашемір, а комірна міль приваблюється харчовими продуктами, такими як крупи, горіхи та борошно.
"Визначення типу молі допоможе вам вибрати найбільш ефективний метод боротьби з нею", – зазначають вони.
Для позбавлення від молі можна використовувати низку профілактичних та активних методів, зокрема спеціальні засоби, феромонні пастки, натуральні репеленти, а також ретельне прибирання та зберігання продуктів і одягу.
Чому з'являється міль на кухні - як знайти гніздо молі на кухні
Комірна міль найчастіше з’являється там, де є залишки їжі. Як зазначають експерти, комірна міль може відкладати яйця у крупах, сухофруктах та інших продуктах. Тому важливо підтримувати чистоту на кухні та в коморі. Прибирайте залишки їжі з поверхонь, регулярно пилососьте підлогу та килими, і не забудьте викидати мішок пилососа, коли закінчите прибирання.
"Моль приваблюють бруд і пил, тому підтримання чистоти в оселі є важливим кроком у запобіганні зараженню", – підкреслюють експерти з How to House у відео на YouTube.
Як зберігати крупи, щоб не завелась міль
Щоб уникнути зараження продуктів, експерти Realtor.com радять зберігати зернові, бобові та корм для домашніх тварин у герметичних контейнерах зі скла, металу або твердого пластику. Це запобігає проникненню молі та допомагає зберегти продукти свіжими.
Чого боїться міль харчова - як позбутися харчової молі на кухні швидко
Феромонні пастки – це ефективний засіб для боротьби з міллю, який використовує штучний запах для залучення та утримання самців молі, перешкоджаючи їх розмноженню. За словами експертів, такі пастки підходять як для комірної, так і для одежної молі, допомагаючи зменшити їхню популяцію в домі.
Також можна використовувати кедрові кульки, пакетики з лавандою або спеціальні брусочки – вони створюють ароматичний бар’єр, що відлякує міль.
"Ці засоби працюють, випромінюючи аромат, який відлякує моль. Розкладіть їх у шафах, шухлядах і контейнерах для зберігання", – радять спеціалісти з How to House.
Дивіться відео про те, як вивести кухонну міль у домашніх умовах:
Що за проєкт How to?
How to - американський проєкт, присвячений рекомендаціям і порадам із побутових питань. Станом на 2024 рік має 68,6 тисяч підписників на YouTube.
Як зберігати одяг, щоб не завелась міль
Одежна міль найчастіше атакує натуральні тканини у темних та непровітрюваних місцях. Щоб запобігти цьому, Realtor.com рекомендує зберігати одяг у вакуумних пакетах або герметичних контейнерах. Це створює додатковий захист від комах, а також забезпечує свіжість та захист речей, які ви рідко носите.
Дивіться відео про те, як зберігати одяг, щоб не завелась міль:
Що відомо про YouTube канал "Realtor.com"
Realtor.com — це YouTube канал, присвячений питанням нерухомості, оренди та догляду за житлом, де експерти діляться порадами та рекомендаціями для власників будинків, орендарів і тих, хто шукає нове житло. Відео охоплюють різноманітні теми, зокрема, вибір оптимального місця проживання, тенденції на ринку нерухомості, ідеї для оформлення інтер'єру та екстер'єру, а також поради з догляду за будинком.
Як позбутися від молі раз і назавжди
У разі серйозного зараження міллю інсектициди можуть бути ефективним засобом. Серед таких продуктів є спреї, аерозолі та туманоутворювачі, які слід використовувати з обережністю та згідно з інструкціями виробника. Вони допомагають знищити міль на контакті та можуть забезпечити тривалий захист.
"Інсектициди – це крайній засіб для позбавлення від молі, і їх потрібно використовувати відповідно до інструкцій", – наголошують експерти.
Вам також може бути цікаво:
- Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
- Чим відрізняється кухонна сіль від кам'яної: яка найкорисніша сіль для страв
- Риба буде ловитись одна за одною: названо найкращу наживку для рибалки
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред