Що таке накладений платіж, його ціна і навіщо він потрібен

12 жовтня 2020, 12:12
26788
Накладений платіж - це як? Навіщо його придумали й який відсоток бере за його використання Нова Пошта, Укрпошта і Делівері.
Накладений платіж - що таке післяплата і скільки бере Нова Пошта, Укрпошта і Делівері
Накладений платіж - що таке післяплата і скільки бере Нова Пошта, Укрпошта і Делівері / courier.crimea.ua

Всім, хто любить покупки в Інтернеті, корисно буде знати, що таке накладений платіж.

Це коли ви оплачуєте покупку лише після її фактичного отримання. Тобто ви замовили товар - його доставили у відділення, і там (після огляду, примірки або просто помацавши коробку) ви вже внесли за нього плату.

Плюс післяплати - клієнт платить вже на отриманий товар, тобто знижується ризик, що його могли обдурити на гроші. Мінус - за товар доводиться переплачувати, адже у вартість післяплати і Нова Пошта, і Укрпошта, і Делівері, й інші доставщики товарів вносять свій відсоток: адже їм, по суті, доводиться робити дві доставки: спочатку доставити товар клієнту – а потім доставити оплату за цей товар продавцю.

відео дня

Платити за пересилання товару не доведеться – якщо клієнт від нього відмовляється (наприклад, не підійшов розмір). У цьому випадку витрати за пересилку бере на себе відправник.

До слова, російське "наложенный платеж" українською мовою перекладається як "післяплата" (якщо говорити про літературну мову) – проте в розмовній і навіть діловій сфері часто використовується термін "накладений платіж" (це більше калька з російської мови, але вона міцно закріпилася в побуті).

читайте такожПодорожчання газу для населення - оприлюднені нові тарифи

Як відправити посилку післяплатою

Алгоритм приблизно однаковий для всіх перевізників:

  • запакувати товар - вдома або вже у відділенні поштового оператора;
  • надати дані для відправлення (адреса, ПІБ, номер телефону отримувача; опис товару);
  • вказати оціночну вартість посилки - при цьому уточнити, що посилку відправляєте післяплатою (це позначиться на кінцевій ціні посилки);
  • отримати накладну на посилку - її необхідно зберігати до моменту отримання оплати за посилку.

Як правило, процедура оформлення займає всього пару хвилин.

Забирати гроші можна після того, як клієнт отримав товар і розплатився за нього. Нова пошта, наприклад, дозволяє робити це в будь-якому своєму відділенні (де клієнту зручніше), а ось Укрпошта видає оплату лише в тому відділенні, звідки висилалася посилка.

Накладений платіж - вартість 2020: Нова Пошта, Укрпошта, Делівері

Уточнювати відсоток післяплати варто безпосередньо перед відправкою або замовленням товару (адже тарифи можуть змінюватися). Але останні розцінки виглядають так:

Нова Пошта - вартість післяплати можна розрахуватати за допомогою калькулятора: від відділення до відділення – 16 грн, по Україні – 23 грн; від відділення до дверей або від дверей до відділення – 35 грн, по Україні – 40 грн.

Нова пошта накладений платіж вартість 2020

Укрпошта - накладений платіж 2020 тут становить 1-2% від повної суми доставки, але не менше 10 грн. Розрахувати орієнтовну вартість доставки Укрпоштою можна за допомогою їхнього калькулятора.

Укрпошта накладений платіж 2020

Делівері - накладений платіж тут виплачується готівкою, його ціна становить 10 грн + 2% від оціночної вартості посилки (посилку оцінює сам продавець: це сума, яку йому перешлють за його товар).

На ринку України був ще Інтайм (накладений платіж тут був досить вигідний) – але в березні 2020 компанія перестала доставляти посилки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти