
Ви дізнаєтеся:
- Як правильно казати – "жарко" чи "спекотно"
- Чи справді одне з цих слів є неправильним
- Які ще слова можна використати під час опису такої погоди
Коли в теплу пору року температура повітря підіймається настільки, що люди починають почувати себе некомфортно, знову набуває актуальності питання, яким саме словом правильно описати цей стан – "жарко" чи "спекотно".
Відповідь на це питання дала вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
"Чи є в українській мові слово "спекотно"? Можливо, потрібно говорити "жарко"? Переміщуємося у початок минулого століття і дивимося, що там у словниках. У словнику 1924-1933 років (укладачі Агатангел Кримський та Сергій Єфремов) написано, що російське слово "жарко" перекладається як "гаряче" та "жарко". А в словнику Грінченка є два слова – "жарко" та "спечно", – зазначила вчителька.
За її словами, звідки взялося слово "спекотно" – не зрозуміло, але й воно вже давно увійшло в словники.
"Отже, коли сонце пече неймовірно, використовуємо слова "гаряче", "жарко", "спекотно" і "спечно", – підсумувала вчителька.
Дивіться відео про те, як правильно - "жарко" чи "спекотно":
Раніше Главред розповідав про те, як сказати "эхо" українською – багато хто буде здивований. В українській мові неправильно казати слово "ехо" – його потрібно замінити на правильний варіант.
Також раніше ми розповідали, чому не можна казати "страховка" і "парковка" і якими словами їх потрібно замінити. Насправді не варто використовувати такі слова – їх потрібно замінити на правильні варіанти.
Вас також може зацікавити:
- Як сказати "эхо" українською: багато хто буде здивований
- Чому не можна казати "страховка" і "парковка": якими словами їх потрібно замінити
- "Сковорода" чи "пательня" – як правильно українською: якої помилки не варто робити
Про персону: Світлана Чернишова
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред