Наймолодший кардинал із Тернополя: українця розглядають як нового Папу

21 квітня 2025, 18:59оновлено 21 квітня, 19:31
2143
Молодість може приносити із собою оновлення й динамізм, вважають у церковних колах.
Николай Бычок
45-річний українець є серед кандидатів на престол Папи / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, Вікіпедія

Головне:

  • Після смерті Папи обговорюються можливі наступники, серед яких виділяється український єпископ Микола Бичок
  • Бичку 45 років, він народився в Тернополі, належить до ордену редемптористів і має досвід служіння в Україні, США та Австралії
  • У 2023 році він отримав кардинальський титул і право голосу на конклаві

Після смерті Папи Франциска у церковних колах активізувалася дискусія про можливих наступників. Серед імен вирізняється український єпископ Микола Бичок — один із наймолодших у церковній ієрархії. Йому 45 років, і його вже вважають одним із потенційних кандидатів на престол Святого Петра, пише Главред з посиланням на CrisisMagazine.

Народжений у Тернополі, Бичок належить до ордену редемптористів. Своє священницьке покликання він формував на тлі пострадянської України, де релігійна свобода тільки починала відновлюватись. Його служіння проходило не лише в Україні, але й у США, а з 2020 року він очолює єпархію українців-католиків у Мельбурні, Австралія. У 2023 році отримав кардинальський титул і право голосу на майбутньому конклаві.

відео дня

Бичок активно висловлюється про війну в Україні, наголошуючи на важливості справедливого миру. Його позиція — чітка: мир не повинен бути компромісом з агресією чи злом.

"Ми, українці, як ніхто інший, прагнемо миру. Ми молимося за нього вже одинадцять років і віримо, що одного дня він буде відновлений. Але ми прагнемо не миру, який є капітуляцією перед злом чи компромісом зі скоєною несправедливістю, а миру, що ґрунтується на правді", – зазначив він у одній з промов.

Він не лише церковний ієрарх, а й голос української діаспори — у його єпархії багато біженців, які втекли від війни.

Його розглядають на рівні з іншим молодим кардиналом — італійцем Джорджо Маренго, який служить у Монголії. Обидва мають місіонерське минуле й нове бачення майбутнього церкви.

Протягом багатьох століть на папський престол зазвичай обирали кардиналів похилого віку — вважалося, що саме вік поєднує в собі авторитет, мудрість і передбачувану тимчасовість служіння. Проте історія знає винятки: молодші понтифіки, як Пій IX та Іван Павло II.

Якщо сьогодні церква справді прагне оновлення, такі постаті, як Бичок, можуть стати втіленням нового етапу в житті католицизму.

До слова, науковці знайшли моторошне пророцтво про кінець світу після смерті Папи.

Більше новин про Папу:

Хто такий Папа Франциск?

Франциск - 266-й Папа Римський із 13 березня 2013 року. Ординарій українських греко-католиків у Аргентині з 1998 року. Перший понтифік-єзуїт.
6 квітня 2022 року Папа Франциск засудив різанину в Бучі та підняв український прапор.
15 квітня 2022 року під час традиційної Хресної ходи в Римі у Страсну п'ятницю Франциск закликав українців і росіян до примирення.
18 листопада 2022 року Папа Франциск вкотре назвав російське вторгнення в Україну "конфлікт в Україні", заявивши, що Ватикан готовий виступити посередником, щоб зупинити конфлікт в Україні.

25 серпня 2023 року Папа Римський заявив перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі: "Ніколи не забувайте про спадщину. Ви - нащадки великої Росії".
9 березня 2024 року стало відомо, що в лютому місяці у інтерв'ю швейцарській компанії RSI Франциск заявив, що Україна повинна мати відвагу підняти білий прапор та почати переговори з Росією, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти