
Ви дізнаєтеся:
- Як правильно казати – простуда чи застуда
- Якої помилки варто уникати
Нерідко, коли ми говоримо, що людина застудилася і нездужає, постає питання, як правильно називати цей стан українською мовою – простуда чи застуда.
Радимо також прочитати матеріал: Лише люди із "зором орла" знайдуть 7-му людину: чи належите ви до супер-інтелектуалів
Вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" пояснила, як правильно казати у такому випадку.
"Один із глядачів обурюється, що чує подекуди на різних каналах, як журналісти говорять слово "простуда". Він каже, що такого слова немає, є тільки слово "застуда" – "застудитися", "застуджений". Зазираємо у словнички. Слово "простуда" є, як і "простудитися", і "простуджений". "Застуда" і "простуда" – це слова, синоніми. Використовуємо обидва", – пояснила вчителька.
Дивіться відео про те, як правильно казати - простуда чи застуда:
Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.
Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.
Вас також може зацікавити:
- Де 3 відмінності між дітьми: треба мати "гострі очі", щоб знайти відповідь швидко
- Де 3 відмінності між дівчатами: лише одиниці знайдуть їх за 37 секунд
- Лише люди із "зором орла" знайдуть 7-му людину: чи належите ви до супер-інтелектуалів
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред