StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Чому в Австралії ненавидять кроликів - навіть не їдять

2 травня 2024, 15:48
1795
Кроликів завезли в Австралію перші колоністи ще 1859 року, і це призвело до серйозних наслідків.
Чому в Австралії ненавидять кроликів
Чому в Австралії ненавидять кроликів / Колаж Главред, фото: pixabay.com, скріншот YouTube

Складно повірити, але звичайні кролики можуть стати проблемою національного масштабу, але так сталося в Австралії. В один прекрасний момент милі істоти стали там справжнім ворогом народу.

Чому завезення кроликів до Австралії викликало серйозні проблеми?

Кроликів було завезено до Австралії першими колоністами ще 1859 року, і це призвело до серйозних наслідків. Протягом наступних 50 років вони поширилися на південному сході материка, де активно розмножувалися завдяки своїй високій плодючості та відсутності природних ворогів. Однак таке швидке поширення стало серйозною проблемою для австралійської екосистеми, пише Вікіпедія.

Скільки разів на рік розмножуються кролики?

Найчастіше кролики розмножуються лише три місяці на рік і приносять три посліди на рік. А в Австралії та Новій Зеландії вони плодяться весь рік, видаючи до семи виводків.

відео дня

Кролики почали поїдати рослинність, необхідну для виживання місцевих видів флори і фауни. Це призвело до зникнення багатьох видів і руйнування лісів, оскільки кролики знищували молоді пагони дерев. Навіть після смерті дорослих дерев залишалася мертва пустка.

Як вирішили проблему кроликів в Австралії?

Для боротьби з кроликами було вжито різних заходів, включно з будівництвом парканів. У 1920-1930-х роках були побудовані огорожі з різних матеріалів, щоб захистити лісові угіддя і сільськогосподарські культури від них. Патрулювання парканів було також організовано для підтримання їх у хорошому стані.

У 1950-х роках розробили вірус міксоматозу, який цілеспрямовано поширювали серед кроликів, і він знизив їхню чисельність. У результаті паркани втратили свою значимість як обмежувача чисельності кроликів.

Вам може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти