Ви дізнаєтеся:
- Чому собака виляє хвостом
- У який бік рухається хвіст собаки, коли він бачить господаря
Тварини — загадкові створіння, про яких ледь не кожного дня можна дізнаватися щось нове. Однією з таких таємниць є те, чому собаки виляють хвостом. Главред зʼясував, що цей жест має безліч значень.
До речі, раніше ми писали: чому коти багато сплять: відповідь ветеринара здивує господарів.
Ветеринарка Бріттані Гренус пояснює, що значення жесту залежить від двох факторів: положення хвоста і швидкості виляння.
Наприклад, коли собака демонструє радість, її хвіст зазвичай знаходиться в спокійному, нейтральному положенні. Він також може бути злегка піднятий вгору або вниз і виляє з помірною швидкістю.
Напружено піднятий вгору хвіст говорить про тривогу або потенційну загрозу.
За словами Гренус, у деяких випадках собаки часто опускають хвіст або ховають його між задніми лапами. Зазвичай це трапляється, коли тварина відчуває небезпеку.
Оскільки швидкість виляння хвостом відображає інтенсивність почуттів собаки, покірне виляння хвостом можна розглядати як прохання: "Будь ласка, не чіпайте мене!". Якщо собака демонструє цей жест, краще припинити наближатися до нього або взаємодіяти з твариною.
Тим часом м'яке виляння хвостом вказує на невпевненість, коли собака вперше зустрічає незнайому людину або іншу тварину.
Вчені також дослідили, що собаки виляють хвостом вправо, якщо бачать знайому людину, наприклад, господаря. Такий рух вправо може говорити про те, що собака рада бачити людину і хоче до неї підійти.
Коли ж собаки виляють хвостом вліво, тоді вони намагаються відсторонитися, можливо, від незнайомця або агресивної собаки.
Читайте також:
- Чому собаки не люблять котів: неочікуване пояснення знавця тварин
- Яку їжу зі святкового столу категорично не можна давати собакам: попередження ветеринара
- Чому собаки все винюхують: неочікуване пояснення вчених
Що відомо про PetMD?
PetMD - це онлайн-ресурс присвячений здоров'ю та догляду за домашніми улюбленцями. Мета сайту - надати точну, надійну та актуальну інформацію про загальний стан тварин. Ресурс працює з 2008 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред