Чому пінгвіни не літають: дослідники вразили поясненням

3 грудня 2024, 00:04
454
Здавалося б, навіщо пінгвіну крила, якщо він не літає, однак цьому є пояснення.
Чому пінгвіни не літають: дослідники вразили поясненням
Нездатність літати пов'язана з тим, скільки пінгвін може бути під водою / Колаж: Головред, фото: pixabay

Ви дізнаєтесь:

  • Чи літали раніше пінгвіни
  • У чому причина того, що пінгвіни не літають
  • Цікаві особливості пінгвінів

Пінгвіни – це надзвичайно цікаві птахи, які відразу привертають увагу своїм унікальним виглядом та поведінкою. Але перше запитання, яке виникає у багатьох людей: чому пінгвін не літає?

Як повідомляє National Geographic, пінгвіни втратили свою здатність літати багато мільйонів років тому. І хоча це могло здатися недоліком, насправді така еволюційна зміна допомогла їм краще адаптуватися до їхнього водного середовища, пише Главред.

відео дня

Одна з основних причин, чому птахи не літають - це біомеханічна адаптація. Пінгвіни, які колись могли літати, поступово втрачали цю здатність, оскільки їхні крила почали ставати все ефективнішими для плавання.

Зрештою, ці пристосування зробили політ неможливим. З іншого боку, підвищена здатність пірнати дала пінгвінам величезну перевагу в пошуку їжі на великих глибинах.

Сьогодні імператорські пінгвіни можуть занурюватися на глибину до 450 метрів і затримувати дихання понад 20 хвилин. Це робить їх справжніми рекордсменами серед птахів. Такі можливості виявилися значно кориснішими для виживання в антарктичних умовах, ніж здатність до польоту.

Якщо говорити про те, навіщо пінгвіну крила, то відповідь також буде пов'язана із їхнім відмінним вмінням плавати. Крила стали своєрідними "плавцями", які дозволяють пінгвінам плавати під водою з надзвичайною швидкістю та маневреністю.

Більше новин:

Що таке National Geographic?

National Geographic - американський телеканал, що транслює науково-популярні фільми виробництва Національного географічного товариства США. Канал транслює документальні фільми, основний зміст яких найчастіше має відношення до науки, природи, культури та історії. Сьогодні сигнал телеканалу доступний в 171 країні світу на 38 мовах. Загальна аудиторія телеканалу по всьому світу - 440 мільйонів домогосподарств, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти