
Ви дізнаєтеся:
- Чому неправильно казати "вибачте мене"
- Як правильно просити вибачення
Коли ми просимо у когось вибачення, то можемо вживати словосполучення "вибачте мене". Проте не усі здогадуються, що так казати неправильно – потрібно вживати іншу конструкцію.
Про це розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
"Як правильно вибачатися, звичайно ж, знають усі. Але повторімо, щоб ви не робили помилок. "Вибачте мене", – говорить синочок, отримавши погану оцінку. "Пробачте Ірину Семенівну", – заступається за неї колега по роботі. І ставимо іменники й займенники в родовому відмінку "кого?". Так ви робите? Це неправильно", – зазначила вчителька.
Вона пояснила, що правильно буде ставити іменники і займенники в давальному відмінку.
"Вибачте – кому? – мені", "пробачте – кому? – їй". Вибачте – кому, пробачте – кому. Дуже легко", – пояснила вчителька.
Дивіться відео про те, чому неправильно казати "вибачте мене":
Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.
Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.
Вас також може зацікавити:
- Лише люди із "зором орла" знайдуть 7-му людину: чи належите ви до супер-інтелектуалів
- Де заховався кіт: лише супер-інтелектуали знайдуть його за 5 секунд
- Як зробити золотисті яйця на Великдень: 2 найпростіші способи за 15 хвилин
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред